Feltöltötte NAT - kedd 03 június 2014 - 08:51:46
A tizenegyedik. helyen végzett Galambos Péter az evezősök kontinensbajnokságán
Négygólos győzelmet aratott az utolsó idegenbeli bajnokiján a váci focicsapat

A hétvégén Belgrádban rendezték meg az evezősök kontinensbajnokságát. A közel hétszáz induló között a férfi könnyűsúlyú kétpárevezős számában ott volt a Galambos Péter, Csepregi Gábor duó is.
A következő nyári olimpiai részvételt megcélzó páros tagjai közül Galambos Péter a Vác Városi Evezős Club, míg Csepregi Gábor a Danubius Nemzeti Hajós Egylet sportolója. A duó az előfutamában a harmadik helyen ért célba, így a péntek délutáni reményfutamba javíthatott. Itt a győztes britek mögött a második helyet szerezték meg, ezzel bejutottak a szombat délelőtti középfutamba.
Ott erősen kezdtek a mieink, ám fokozatosan visszaesve végül az utolsó helyen haladtak át a célvonalon. Ezzel a kisdöntőbe kvalifikálták magukat.
A 7-12. helyért vasárnap rendezték meg a futamot. A magyar páros egy egységet tudott megelőzni és ötödikként ért célba. Ezzel összesítésben a versenyszám 11. helyét szerezte meg.

Úgy eredményében, mint lefolyásában a megszokott módon gyűjtötte be újabb győzelmét a megyebajnok váci focigárda, amely 1-0-ás félidőt követően 4-0-ra nyert Biatorbágyon
A találkozó első negyedében már látszott, hogy ezúttal sem az ellenfél dominanciája fogja jellemezni a küzdelmet. A váciak a megszokott taktikus, kulturált játékkal harcoltak ki mezőnyfölényt, amelyet a 20. percben Rusvay Gergely váltott gólra.
A szünetig, majd a második játékrész első felében sem változott az állás és a játék képe. A mieink magabiztosan őrizték előnyüket, miközben sok labda utáni futásra kényszerítették az ellenfelet. Fokozatosan elkészült erejével a lelkes biatorbágyi együttes - jöttek is sorban az újabb váci találatok.
Előbb a 72. percben a házi gólkirályi címért vívott versenyben Greff Ádám hozta be hátrányát csapatkapitányával szemben. Ám tíz perc sem telt el, Rusvay Gergely ismét megzörgette a hálót, így újra a csatár elé került. A versenyfutásnak azonban e mérkőzésen sem volt vége: Greff Ádám is duplázni tudott, mellyel kialakította az újabb fölényes váci sikert.
A Vác FC a június 8-i megyei kupafinálé miatt korábban, június 4-én szerdán fél hattól fogadja a bajnoki évzárón a Tura csapatát.