Feltöltötte NAT - csütörtök 05 június 2014 - 08:45:36
Négygólos hazai veresége után minimálisra csökkentek a váci futsalosok feljutási esélyei.
Újabb két veresége után minden bizonnyal a 20. helyen fejezi be a harmadosztályú bajnokságot a váci vízilabda együttes.

A másodosztályú váci futsalosok hétfőn este hazai pályán is sima vereséget szenvedtek, így a pénteki visszavágóra csekély esélyük maradt a feljutásra
A felsőházi rájátszás hajrájában sorozatban elszenvedett vereségek után az élvonal 9. helyén végző csömöri gárdával kell osztályozót játszania csapatunknak az NB I-be kerülésért.
Már a találkozó első perceiben nyilvánvalóvá vált, hogy nagy a különbség a másodosztály elit csapatai, illetve az NB I szerényebb gárdái között. A 2. és az 5. percben is megzörrent a hazai háló, miközben a váciak támadásaiban sokkal szerényebb volt az átütőerő. Aztán a 12. és a 14. percben újra középkezdésre kényszerült a Vác és egyértelművé váltak a párharc esélyei. A szünet előtt Vén Gábor révén sikerült szépíteni, így 4-1-es vendégelőnnyel fordultak a csapatok
A második félidőben jól kezdtek a mieink és Benkó Bence, valamint Hirt Gergely találatával már csak egy gól volt a hátrány. Sajnos, az egyenlítés nem sikerült, sőt, a kockáztató hazaiak védekezési hibáit kihasználva öt perc alatt újabb három csömöri találat következett.
A hajrában már nem esett több gól, a vendégek 7-3-ra nyertek.
A visszavágóra június 6-án pénteken negyed kilenckor a csömöri csarnokban kerül sor.

Május utolsó napján Hódmezővásárhelyen rendezték meg a harmadosztályú vízilabda pontvadászat 17-20. helyért vívott rájátszásának újabb kettős fordulóját.
A Váci Vízilabda SE a korábbinál szorosabb mérkőzéseken ugyan, de ismét két vereséget szenvedett. A mieink előbb a hazaiaktól kaptak ki 18-13-ra, majd a Szolnok második csapatával szemben maradtak alul 9-5 arányban.
A váci gárda a rájátszásban még nem szerzett pontot és nagyon rossz gólkülönbsége miatt valószínűleg a csoport utolsó helyén, a harmadik vonal 20. helyén zár majd. Az utolsó játéknapot június 21-én Nagykanizsán rendezik.