Feltöltötte NAT - kedd 02 szeptember 2014 - 08:49:33
Szerdán este elkezdi az újabb élvonalbeli bajnokságot a váci női kézilabda együttes
Elszenvedte Csank János visszatérése utáni első vereségét tétmérkőzésen a váci focigárda

Az ősz érkeztével indul a magyar női kézilabda bajnokság új elsőosztályú pontvadászata is.
Városunkat az Ipress Center-Vác csapata képviseli a legmagasabb osztályban. A bajnokság lebonyolítása megegyezik a legutóbbival: kétfordulós körmérkőzéses alapszakasz után háromszor négycsapatos rájátszás dönt majd a végső helyezésekről.
A váci hölgykoszorút továbbra is Konkoly Csaba mesteredző irányítja, ám a játékoskeret ezúttal is jelentős változáson esett át. A klubvezetés a 4-5. helyet tartja elérhetőnek.
Elsőként szerdán este hatkor a jobbára fiatalokból álló Mosonmagyaróvár érkezik a váci sportcsarnokba. A felnőttek összecsapása előtt 14 órától az ifjúsági, majd 16 órától a junior csapatok mérik össze tudásukat.

Csank János mesteredző tavalyi váci visszatérése után első alkalommal hagyta el tétmérkőzésen vesztesen a pályát a Vác FC. Csapatunk szombaton az NB III-as pontvadászat harmadik fordulójában hazai környezetben szenvedett háromgólos vereséget a pesterzsébeti legénységtől.
Az elmúlt hetihez hasonlóan az első félidőben ezúttal sem rezegtek a kapuhálók. Eleinte kiegyenlített mezőnyjáték alakult ki, majd az enyhe váci fölény sem hozott gólt.
Sajnos a térfélcsere után gyorsan megtört a gólcsend. Egy helyezkedési hibát kihasználva a nemrég még Vácott focizó Fekete László talált a kapunkba. Az egyenlítés érdekében nagy erőket mozgósítottak a mieink, ám ötlettelen támadójátékuk nem vezetett eredményre. Nem úgy a vendégek kontrái! A 77. percben egy súlyos kapushiba után megduplázták előnyüket, majd Farkas Péter öngólja a záró percekben kialakította a 0-3-as végeredményt.
A váciak a következő fordulóban ismét itthon játszanak: szeptember 6-án a Videoton második csapatát fogadják.

A hölgyekkel ellentétben a Váci KSE férfi kézilabdásai még a felkészülésnél tartanak, mivel számukra a másodosztályú bajnokság csak a hónap közepén indul. Zsiga Gyula mesteredző tanítványai sorra játsszák tesztmérkőzéseiket. Legutóbb a két egyesület együttműködési szerződése értelmében a mienk látogattak Gyöngyösre, egy rendhagyó előkészületi mérkőzésre.
A volt váci edző, Gulyás István csapata kedden este fél hétkor viszonozza a mieink látogatását. Az edzőmérkőzés után a tervek szerint az érdeklődők szurkolói ankéton kaphatnak betekintést a klub és a csapat életébe és megismerkedhetnek az új játékosokkal, célokkal is.