ESTV, a Térség Televíziója
Nézzen minket Online is!


Szakácstól a lovászig. 1800 diák tanul a váci szakiskolákban.
Feltöltötte NAT - csütörtök 04 szeptember 2014 - 10:37:28
A városi szakiskolákban is megindult a képzés. A református fenntartású Bernáth Kálmán Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolában istentisztelettel kezdeték a tanítást. A Király Endre szakiskolában- illetve a Táncsics Mihály Szakképző Intézetben is több százan jelentkeztek a meghirdetett mesterségek valamelyikére. A város három szakképző intézményében több mint 1800 fiatal ült a padokhoz, hogy megkezdje, vagy folytassa szakmai tanulmányait.

Becsöngettek a város református egyház által fenntartott iskolájában is. A Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolában hat 9.-es osztályt indítottak összesen 190 fővel, ezzel együtt az intézmény nappalis tagozatán közel 450 diák kezdte meg tanulmányait. Itt is válogathattak a diákok szakmák közül, leginkább az érettségivel egybekötött szakács, cukrász mesterséget célozták meg a legtöbben Erre háromszoros volt idén a túljelentkezés.

Ladányi Károly igazgató Bernáth Kálmán Református Kereskedelmi- és Vendéglátóipari Szakiskola
A legnagyobb túljelentkezésünk a vendéglátó szakközepes osztálynál és a szakács-cukrász osztálynál van. Rengeteg gyerek szeretne szakács lenni, csak az a baj, hogy nekünk a szaktantermünk befogadóképessége meghatározza azt, hogy egy osztályba hány gyermeket vehetünk fel és így annyi gyermeket nem tudunk felvenni, ahányat szeretnének szakácsok és cukrászok lenni.

Harmadik évét kezdi a reformátusok kezelésében az iskola, ezalatt pályázati pénzből, egyházi –illetve saját forrásból sikerült fejleszteniük. A megszüntetésre kerülő TISZK vagyonából is kerültek át eszközök a gyakorló-konyhába, de újakat is vásárolt saját kasszájából az intézmény.

Ladányi Károly igazgató Bernáth Kálmán Református Kereskedelmi- és Vendéglátóipari Szakiskola
Én csak rendkívül jó tapasztalatokat tudok elmondani, több esetben előfordult, hogy problémám volt a jogszabályok értelmezésével és egyéb gondjaimmal leültem a számítógép elé, hogy megfogalmazzam a belső levelezési rendszerben elküldjem a problémámat a Református Pedagógiai Intézet felé és közben jelezte a gépem, hogy levél ékezett és megkaptam arra a választ, ami éppen foglalkoztatott. Ez számunkra azt jelenti, hogy odafigyelnek ránk, foglalkoznak a problémáinkkal.

A református szakképző egyik legnagyobb problémája a kötelező testnevelési órák megtartása. A sportcsarnok ugyanis túlterhelt, ezért a diákoknak nem tudnak minden esetben helyet biztosítani a testmozgásra. A reformátusok a problémát a régi Kakas felújításával szeretnék megoldani, a szintén egyházi kezelésben lévő épület remélhetőleg az év végétől, már sportteremként működhet majd.
- A Táncsics Mihály Mezőgazdasági Szakképző Iskolában is elindult a tanév. A nappalin 450 fő kezdte meg szakmai tanulmányait. A legtöbben mezőgazdasági technikus és áruforgalmazó szakmára jelentkeztek, de az utóbbi években megerősödő lovas kultúrának köszönhetően a három éves lovászképzés is népszerű lett.
-A város legnagyobb szakiskolájában is megszólalt a csengő. A Király Endre szakközép- illetve szakiskola 39 osztályában több mint 900 diák vágott neki a tanévnek. Az intézményben 16 szakmát sajátíthatnak el a diákok, ezek közül a női szabó és az elektronikai műszerész szakmát választották a legtöbben. A hiányszakmákra is volt jelentkezés, mint ahogy az intézmény adataiból kiderül, a elektronikai műszerész szakma mellett villanyszerelőnek, hegesztőnek és asztalosnak jelentkeztek a legtöbben idén.


email to someone   Nyomtatóbarát változat  

Impresszum | Szerzői jogok | Adatvédelem
Ez az oldal e107 portál rendszert használ.
Az oldalt a Alfa Byte üzemelteti.