Feltöltötte NAT - kedd 09 szeptember 2014 - 09:03:56
A hazai vereséghez hasonló kiélezett végjátékkal, ám most a váci kézilabdázónők sikerével zárult az Ipress Center-Vác debreceni vendégjátéka.
Váci kajakosok is részvételi jogot nyertek az oklahomai maratoni világbajnokságra.

Három játékos nagyszerű teljesítményével javította ki NB I-es kézilabda csapatunk a bajnoki rajton elszenvedett kudarcot. Az Ipress Center-Vác vasárnap este Debrecenbe látogatott és 11-6-os félidei előnye után 19-18-ra nyert.
Az első perekben a hazaiak vezettek, majd 6-4-es hátrányuk után a bravúros védések sorozatát bemutató Bíró Blanka vezetésével a mieink 23 percig megőrizték kapujukat a góltól. A zsinórban dobott nyolc váci találat után egészen a véghajráig 3-4 gólos előnyben volt csapatunk, amelyből egyet meg tudott őrizni a lefújásig.
A váciak két legeredményesebb gólszerzője az egyaránt féltucat találatot dobó Farkas Veronika és Marija Sterjova volt.
A Vác legközelebb vasárnap este hatkor a székesfehérváriakat fogadja.

Augusztus utolsó napjaiban rendezték meg a felnőtt és utánpótlás maratoni kajak-kenu világbajnokság hazai válogató versenyeit.
A magyar válogatottakban a legjobbak szövetségi forrásból, míg a másodikként kvalifikálók önköltségen vehetnek részt az oklahomai viadalon. A férfi kajak párosok válogatóján Noé Bálint és Noé Milán nyert és kvalifikálta magát a 23 éves kajak egyeséknél Havas Balázs is.
Noé Bálint a felnőtt férfiaknál B-egységként állhat rajthoz, miként Csernák Edina Váczai Enikővel a női felnőtt párosoknál. A Noé-testvérek a Váci Hajó SE, míg Csernák Edina és Havas Balázs a Váci Vasutas SE versenyzője.

Pont két évtizede annak, hogy harminc váci fiatal elhatározta, hogy szabadtéren egy teljes 24 órán át tartó kosárlabda mérkőzést vív. Az akkori mérkőzést a Toyota Rémei nevű csapat 1301-1282 arányban nyerte a Dunaparti Kavicshajigálók ellen. Húsz esztendő elteltével ismét összejöttek a résztvevők, hogy lejátsszák az akkori derbi visszavágóját. Igaz, ez az erőpróba már nem 24 óráig tartott, hanem már energiakímélőbb módon, csupán az egyik csapat huszonnegyedik elért kosaráig. A visszavágás sikerült. Az ezúttal is remek hangulatú, ám időnként valódi presztízscsatát hozó emlékmeccset szombaton a Horváth Mihály utcai pályán 48:36 arányban a Dunaparti Kavicshajigálók nyerték.

A pesterzsébetiektől elszenvedett vereség után szombaton ismét hazai környezetben léptek pályára a váci labdarúgók. Csank János mesteredző tanítványai a Videoton második csapatát fogadták és 2-1-es félidő után 4-1-re nyertek.
A találkozóról részletesen szerdai sporthíreinkben számolunk be.