Feltöltötte NAT - kedd 23 szeptember 2014 - 08:29:11
Remekül sikerült a hétvége a váci labdajáték csapatoknak: kézilabdázónőink fontos meccset nyertek, férfi kéziseink nagy fölénnyel győztek idegenben, a focisták pedig rangadón szerzett pontokkal erősítették meg listavezető pozíciójukat.

Közel egy esztendő után nyert végre hazai alapszakaszbeli bajnokit élvonalbeli kézilabda együttesünk.
Csak az első öt percben volt a váciaknál az előny, aztán 3-3 után jött a hullámvölgy és öt viharsarki gól zsinórban. Jól hajráztak azonban a mieink és a korábbi váci érdekeltségű találkozókhoz képest szinte gólözönben sikerült a pihenőig felzárkózni 14-12-re.
A folytatásban is gyors, de sok hibával tarkított játékot láthattunk. A találkozó háromnegyedéig a vendégek akarata érvényesült, ám a hajrára elfáradt a Békéscsaba. A váciak az újra remeklő Bíró Blanka és az egy tucat gólt dobó Farkas Veronika vezérletével fordítottak és 27-24-es sikerükkel végre megörvendeztették a nagyon sokat segítő szurkolókat.
Az Ipress Center-Vác legközelebb pénteken Dunaújvárosban lép pályára. A hazai győzelem történetét pedig mai adásunkban felvételről megmutatjuk kedves nézőinknek.

Az elvárt fölénnyel verte idegenben is fiatalokból álló ellenfelét a Váci KSE.
Zsiga Gyula mesteredző gárdája pénteken Budaörsre, az élvonalbeli Tatabánya utánpótlás csapatához látogatott és 16-10-es félidei vezetése után 39-22-re nyert. Bár az első öt perc után még a vendéglátók vezettek 3-1-re, a folytatásban zsinórban dobott öt góllal fordítottak a mieink.
Csapatunk masszívan védekezett, gyors és ziccerig kijátszott akciókat vezetett. Ezekből a széleken Császár Ferenc és Gunya Péter, átlövésből pedig Simányi Péter szórta a gólokat. A nagy fizikai, technikai és taktikai fölényben játszó váciak fokozatosan felőrölték a kezdetben lelkes fiatalok ellenállását és végül fölényes győzelemmel gyűjtötték be a kötelező pontokat.
A Váci KSE sokkal nehezebb hatvan perc előtt áll: szeptember 28-án vasárnap este hatkor a dabasiakat fogadja.

Hátrányból fordítva győzte le dobogós ellenfelét szombaton a Vác FC. Listavezető focicsapatunk 0-1 után Pölöskei Péter révén egyenlítettek, majd Rusvay Gergely megszerezte a 2-1-es győzelmet jelentő találatot is.
A mérkőzésről szerdai adásunkban számolunk be részletesen. Aznap a mieink Magyar Kupa mérkőzésen látják vendégül az NB I-es Kecskemétet. A kezdési időpont 15 óra.