Reflektorban a stadion. Villanyfényes mérkőzésre készülnek a focisták.
Feltöltötte NAT - péntek 03 október 2014 - 15:47:02
Több éves kihagyás után hétvégén újra reflektorfénybe borul a városi stadion. A váci focisták ugyanis villanyfényben játsszák a soron következő NB III-as bajnokijukat a Dabas csapata ellen. A szombati rangadónak számító mérkőzést a tabella első helyéről várják a Vác FC játékosai.

Rég nem látott meglepetésben részesülhetnek azok, akik szombaton este 6 órakor kilátogatnak a váci focisták hazai mérkőzésére. A csapat vezetősége ugyanis bejelentette, hogy hosszas előkészítés után ismét villanyfénybe borul a városi stadion, egyelőre azonban csak egy alkalomról van szó. Utoljára a csapat NB II-es időszakában volt erre példa, ezért is lesz kuriózum a hétvégi harmadosztályú rangadó.

Orbán Levente, operatív igazgató, Vác FC
2011-ben játszottak utoljára a váci pályán utoljára villanyfényes mérkőzést, mi viszont szeretnék egy kicsit új szelet biztosítani az NB III-ban ezáltal is. Igaz nem nagyon sokan szokták vállalni az NB III-as mérkőzéseket villanyfényben, viszont mi ezzel is szeretnénk kedveskedni a hazai szurkolóknak, hadd próbáljuk ki, nézzük meg, ki hogyan érzi magát, és hogy ha ebből ki tudunk alakítani később egy hangulatot, egy stílust, akkor miért ne a következő szezonban is.

A költségeket a futball csapat vezetése saját zsebből finanszírozza, előreláthatóan több száz ezres összegről beszélhetünk egy villanyfényes mérkőzés esetén. A tervek szerint már a legutóbbi bravúros magyar kupa meccset is a reflektorok bevetésével rendezték volna meg Vácon, ám ez meghiúsult az ELMŰ-vel való elhúzódó tárgyalások miatt. A csapat azonban folytatja a rangadók sorát, hiszen a negyedik helyen álló Dabas személyében is komoly ellenfélre számíthatnak a jelenleg élen álló váciak.

Csank János, vezetőedző, Vác FC
Öt győzelemmel jönnek ide és egy elmaradott meccsük is van, ami azt hiszem Dunaharasztiban volt, ott volt az a viharos időszak. És ők vannak most már ott a nyakunkon, tehát ez most rangadónak mondható. Amennyiben meg tudjuk őket verni, akkor nyilván tőlük is elhúzunk, hiszen most már azért úgy 5-7 pontos előnyünk van azokkal a csapatokkal szemben, akik így papíron, mint a Kozármisleny és a REAC, akiket elsősorban vetélytársnak éreztem. Úgyhogy most feljött a Dabas is, a Monor is, akik mondom tavaly gyengélkedtek az NB III-ban. Hát persze még egyszer ki kell ezt hangsúlyozni, hogy hosszú távú verseny, hát majd meglátjuk.

Csank János elmondta: nem jelenti ki, hogy idén is a feljutás a cél, de titkon reméli, hogy a csapat a harmadosztályban sem időzik majd sokat. Az élvonalbeli klubokhoz hasonlóan a Vác FC játékosai is jótékonysági árverést szerveztek egy sérült sporttársuk számára, a felajánlott dedikált mezt pedig a Dabas elleni mérkőzés szünetében adják át az újdonsült tulajdonosnak.