Feltöltötte NAT - péntek 19 december 2014 - 16:55:25

Egygólos hátránnyal kezdte a legjobb hat közé jutásért vívott férfi kézilabda kupavisszavágót a váci gárda.
Izgalmat azonban nem hozott a szerda esti hatvan perc, mert a mieink a találkozó nagy részében örömkézilabdázással lépték le ellenfelüket. A 12. percben még csak 7-5-re vezetett a Váci KSE, ám a szünetre sziporkázó játékkal már tízgólos, 19-9-es előnnyel mehettek a mieink.
A második félidő elején tovább nőtt a különbség, a 38. percben már 27-11 állt az eredményjelzőn. A hátralévő időben jobbára a váci fiatalok kaptak bizonyítási lehetőséget. Ekkor már kiegyenlített küzdelmet láthattunk, sőt a vendégek a hátrányuk felét le is dolgozták. Végül a visszavágót 36-29-re nyerte a Vác és magabiztosan jutott a legjobb hat közé.

Nem csupán a listavezetőként pihenő felnőttek, hanem a két, élvonalban szereplő váci utánpótlás gárda számára is befejeződött a pontvadászat első köre.
A 21 évesek bajnokságában a Vác Városi Labdarúgó SE Nagy Tibor edző által vezetett csapata a kaposváriaktól hazai környezetben elszenvedett 1-0-ás vereséggel zárt. Együttesünk a 15 mérkőzés közül ötöt nyert meg és egy döntetlen mellett kilenc vereséget szenvedett. A megszerzett 16 ponttal az őszi szezont a 11. helyen zárta a csapat.
Az utolsó találkozóját ugyan megnyerte a Kaposvár ellen 4-1-re a 17 évesek váci gárdája, mégis valamivel szerényebb mutatóval fejezte be az idényt. Rob Kornél tanítványai a 12 ponttal jelenleg a 14. helyen állnak a 16 csapatos mezőnyben.

Bravúros játékkal 29-25-re nyert a magyar női kézilabda válogatott a középdöntő utolsó mérkőzésén Norvégia ellen. A győzelemmel a mieink a franciák ellen az 5. helyért játszhattak ma délután. Hogy milyen sikerrel, arról hétfői adásunkban beszámolunk.
A váciak kapusa, Bíró Blanka Norvégia ellen nem lépett pályára.