Feltöltötte webV - csütörtök 26 március 2015 - 08:37:10
A huszadik fordulót követően is megőrizte hatpontos előnyét a másodosztályú férfi kézilabda bajnokság Nyugati csoportjában a váci gárda.
Kétszer is 99 pontot dobva vitte el az ellenfél a pontokat a Váci Reménység kosárlabdázóitól.

Újabb idegenbeli bajnokiján az első percekben nagyon koncentrált, fegyelmezett játékot produkáltak Zsiga Gyula mesteredző tanítványai. A remek védőmunka mellett szinte percenként zörgették meg a százhalombattai hálót a mieink és a játékrész felénél már hét találattal, 12-5-re vezettek. A folytatásban kissé visszavett a VKSE, az időnkénti könnyelmű megoldások miatt a szünetig egy góllal, 19-13-ra csökkent a különbség.
A második félidőben párperces döcögős játék után ismét belelendültek a vendégek és a 45. percben már kilenc találatnyira nőtt a fór. A hátralévő meccsnegyed így már az előzőeknél is kevesebb izgalmat tartogatott. A hajrában a fellazult védőmunka miatt a vendéglátók megfelezték hátrányukat, kialakítva a 33-28-as váci sikert jelentő végeredményt.
A pontvadászatból még hat forduló van hátra, a mieink előnye a Szentendre előtt továbbra is féltucat pont.

Sajnos, továbbra is gyenge eredményeket érnek el a Váci Reménység megyei bajnokságban szereplő férfi kosarasai.
Csapatunk hiába játszhatta le legutóbbi két bajnokiját is hazai környezetben, nem tudta elkerülni a súlyos vereséget. Előbb a gödöllői együttes nyert magabiztosan a váci sportcsarnokban a mieink ellen 99-53-ra, majd a Diósdi Sasok is csupán egy ponttal maradtak el a százas határtól. Utóbbi mérkőzésen 99-65-re nyert a váciak riválisa.
A Reménység továbbra is a tízcsapatos mezőny sereghajtója.

Lassan félidejéhez érkeznek a legmagasabb osztály alsóházi rájátszásai az utánpótlás korú labdarúgóknál.
A 21 évesek mezőnyében szereplő Vác Városi Labdarúgó SE a 9-16. helyért vívott eddigi hat mérkőzése közül kettőt nyert meg és három döntetlen mellett egy alkalommal hagyta el vesztesen a pályát. Így az összesítésben jelenleg a gárda tartja az alapszakaszban megszerzett 11. helyét.
A 17 évesek élvonalában az első kör végén a 14. helyen zárt az ugyancsak 16 együttest felvonultató mezőnyben a váci legénység. A nagyobbakhoz hasonló rájátszásban eddig veretlenek a mieink, mivel az eddigi öt találkozójukból hármat megnyertek és kétszer értek el döntetlent. Ezzel jelenleg az összesített 10. helyet foglalják el a tabellán.