Feltöltötte webV - kedd 02 június 2015 - 08:46:23
A lengyelországi Poznan adott otthont a hétvégén az evezősök Európa-bajnokságának, melyen egy váci indulónak szurkolhattunk.

Az utolsó forduló előtt is megmaradt a Vác FC kétpontos előnye a tabella élén.

Az első evezős világkupa futamon elért 7. hely után a kontinensbajnokságra az előrelépés reményével utazott a magyar férfi könnyűsúlyú kétpárevezős egység. A világbajnokságon megszerezhető olimpiai kvalifikáció reményében készülő Galambos Péter-Matyasovszki Dániel duó végül a 8. helyen zárta a viadalt.
A mieink az előfutamukból a harmadik helyen jutottak tovább, ám az elődöntőben végig az utolsó helyen haladva, csak hatodikként értek a célba. Így a vasárnapi döntők során csak a 7-12. helyért szállhattak vízre.
A férfi könnyűsúlyú kétpárevezősök B-döntőjében aztán szegedi társával a Vác Városi Evezős Club versenyzője nagy harcot vívott a cseh vetélytárssal, amely végül pár centis előnnyel a magyarok előtt ért a célba. Így a mieink a nyolcadik helyen zárták a kontinensbajnokságot.

Szombaton azonos időben lépett pályára a labdarúgó NB III Közép csoportjának két legjobb együttese. A kétpontos előnnyel vezető váciak a sereghajtó és már kiesett maglódiakhoz látogattak és a szünetre aranyérmes pozícióba kerültek.
A nagy rivális ugyanis Gyulán a meccs felénél 2-1-es hátrányban volt, ami az ugyanekkor 1-0-ra vezető Vác számára az utolsó forduló előtt már a bajnoki címet jelentette volna. Ám a folytatásban a Kozármisleny fordítani tudott és 4-2-re megnyerte találkozóját. Így a mieinknek is kötelező volt a győzelem.
A Kószás Krisztián által szerzett góllal a félidőben 1-0-ra vezető Vác Rusvay Gergely 11-es találatával a 70. percben megduplázta ugyan előnyét, de két percre rá a hazaiak szépíteni tudtak. A megnyugvást és a biztos, 3-1-es sikert végül a hosszabbításban szerzett Pölöskei Péter gól jelentette.
A záró fordulóban egy időben kezdenek majd a csapatok. A sorsolás szerint vasárnap este hattól a már szintén kiesett Orosháza érkezne a váci stadionba.