ESTV, a Térség Televíziója
Nézzen minket Online is!


Szívem pennájából. Diákok verseskötetét mutatták be a Keriben.
Feltöltötte webV - kedd 09 június 2015 - 09:05:32
Verseskötetet adtak ki a Kereskedelmi Szakképző Iskola diákjai. A többnyire végzős tanulók alkotásait felvonultató antológiát péntek délelőtt mutatták be a váci oktatási intézmény aulájában. Az eseményen megjelent érdeklődőket Szmolárné Török Anna Hajnalka magyar szakos tanár köszöntötte, majd Klement Tibor diákköltő idézett a kötetből. A Szívem pennájából című kiadvány bemutatója végül a könyvtárban zárult, ahol Katona M. István újságíró méltatta a fiatal tehetségek költeményeit.

Péntek délelőtt könyvbemutatót tartottak a Bernáth Kálmán Református Kereskedelmi Szakképző Iskolában, a szerző ezúttal azonban nem egy ismert alkotó volt, hanem maguk a diákok. A nem mindennapi apropóból tanulók, tanárok és érdeklődők gyűltek össze az intézmény aulájában, hogy megünnepeljék a fiatalok kötetbe foglalt tehetségét. Mint kiderült: a Keriben annyira népszerű a versírás, hogy tavaly egy elektronikus felületet is létrehoztak a versek bemutatására. Az iskola közössége pedig úgy gondolta, hogy az alkotásokat papírra vetni is érdemes lenne.

Szmolárné Török Anna Hajnalka, tanár, Bernáth Kálmán Református Kereskedelmi Szakképző Iskola
A mi iskolai közösségünk együttes reménye, hogy nem vész el egy tehetség sem. Teszünk érte, hogy így legyen, és együtt örülünk diákjaink sikerének. Sikertörténet a miénk, egy közös összehangolt munka sikere. Ez a kötet bizonyíték arra, hogy ebben az iskolában sok a tehetséges diák és bizonyíték arra, hogy jó tanár-diák kapcsolat van, hiszen bizalommal fordulnak diákjaink a tanáraikhoz és bizalommal adják át a legféltettebb gondolataikat, a verseiket.

Az iskola magyar szakos tanára köszöntőjében kiemelte, hogy a verseskötet egyben hagyományőrző és újító is, hiszen klasszikus témákkal foglalkozik újszerű megközelítésben. A Szívem pennájából című antológia 13 diákköltő 45 alkotását tartalmazza, olvashatunk benne a szerelemről, a magyarságról, az istenkeresésről, de a természet és a fiatalság mindennapjai is megjelennek a sorok között. Az egybegyűlt tömeg Klement Tibor jóvoltából ízelítőt is kaphatott az egyik általa írott versből.

Klement Tibor, diák, Bernáth Kálmán Református Kereskedelmi Szakképző Iskola
Úgy kéne élnünk, hogy őseink büszkék lehessenek ránk, mert nem ez az élet az, mit oly sok nemzedék nekünk szánt. Nem az, hogy csöndben üljünk a sötétben, és csak várjunk a megváltó lövésre. Fel kéne kelned a mély álomból miben élsz, de tudom, ahogy én is úgy te is félsz, de itt már csak nyerni tudunk nincs mit veszítni, össze kell fognunk,mint testvérek,és egymást segíteni.

Az eseményen elhangzott, hogy az iskola itt még nem áll meg, hiszen a kötetek bevételeiből egy hangoskönyv megjelentetését is tervezik, melyben magyar klasszikusokból szemezgetnének. Ezt követően a könyvtárban folytatódott a bemutató, ahol Katona M. István újságíró méltatta a műveket az alkotók körében. A publicista mindenkit ellátott néhány jó tanáccsal, majd megjegyezte, hogy a fiatalok már most rendkívüli szókinccsel rendelkeznek.

Katona M. István, újságíró
Nagy örömmel vettem kézbe ezt a különleges antológiát. Már a borítója megragadott szépségével, a cím régi korok versírási stílusát idézi. Talán Balassi Bálint, vagy Csokonai Vitéz Mihály is írhatta volna ezt a sort, de mégsem, hiszen ezt az antológia egyik szerzője fogalmazta ily szépen. A szerzők, mint megtudtam, diákok, zömében végzősök. Nagyon egyetértek a bevezetőt megfogalmazó tanárnő Szmolárné Török Hajnal minden sorával. A kötet ötletadóit, gondozóit maximális dicséret és elismerés illeti.

Az esemény zárásaként az aulában bárki hozzájuthatott a diákok által írt verseskötethez, ez a későbbiekben is így lesz egy pénzbeli adomány fejében.

email to someone   Nyomtatóbarát változat  

Impresszum | Szerzői jogok | Adatvédelem
Ez az oldal e107 portál rendszert használ.
Az oldalt a Alfa Byte üzemelteti.