Feltöltötte webV - csütörtök 24 szeptember 2015 - 08:21:01
Remekeltek Belgiumban a váci evezősök.

Városi iskolák sikerei a velencei evezős Diákolimpián.

Elindultak az U17-es bajnokságban a váci Pandák.

Szeptember 10 és 13-a között rendezték a Masters Evezősök Világbajnokságát Belgiumban. Az eseményre több mint 3500 versenyző érkezett a világ minden tájáról, Japántól Kanadáig és Argentínától Ausztráliáig. A Vác Városi Evezős Club színeiben hat veterán versenyző indult. A Noé Gábor és Nógrádi Tivadar páros két győzelmet szerzett kormányos nélküli kettesben. Elsők lettek még a mieink két csepeli hölggyel kiegészülve a vegyes négypárban. Második helyezést ért el kétpárevezősben, valamint kormányos nélküli négyevezősben Hász Márton és Ábrahám Gábor. Négypárevezősben szintén második helyet ért el a Nógrádi, Noé, Szabados, Fehér összetételű csapat. Sikerült még egy harmadik helyezést is elérni a kormányos nélküli 60-64 éves kategóriában a Nógrádi, Noé, Szabados, Ábrahám négyesnek. Harmadik helyet szerzett még nyolcasban Ábrahám Gábor.

Szeptember 19-én Velencén rendezték meg az evezősök Tanévi Diákolimpiáját, melyen a Vác Városi Evezős Club versenyzői is részt vettek. Összesen hét váci iskola képviseltette magát így a döntő futamokban, ahol a legtöbb váci érmet a Boronkay György Műszaki Középiskola tanulói szerezték, számszerint négy első, egy-egy második, és harmadik helyezéssel. De rajtuk kívül a Piarista Gimnázium 2 második, a Madách Imre Gimnázium és a Király Endre Szakközépiskola 1-1 első helyezéssel vette ki a részét városunk sikereiből.

Szeptember huszadikán került megrendezésre a Magyar Amerikai Futball Kupa 1. fordulója, ahol az U17-es korosztályban a Vác Pandás csapata is szerepelt. Az első meccsen a Pandák fölényes győzelmet arattak, hiszen a Dabas ellen 14:0-ra sikerült nyerniük. A váci csapat a második mérkőzésen is magabiztosan tudott játszani a Debrecen Gladiators ellen, ahol már 17:0 arányban győzedelmeskedtek. Két győzelem egy újonc csapattól több mint álomszerű volt kezdésként, de ezután következett a Wolves elleni meccs, ahol a nagy küzdés ellenére is végül 8:7-re maradtak alul a mieink. Az utolsó mérkőzésre már elfáradtak a Pandák, ám ekkor sem adták könnyen magukat. Győzni azonban itt sem sikerült, így 19:6-os vereséget szenvedtek a váciak, ami a negyedik helyet jelentette számukra.

A Belépés Családostul programsorozat keretében szeptember 20-án került megrendezésre a Szüreti sportnap Gödön, melyen az előző évekhez hasonlóan a helyi kajakosok is részt vettek. Idén egy kisebb csapat képviselte a Gödi SE szakosztályát, akik között voltak idősebb és fiatalabb versenyzők is. A sportszerű és vidám esemény végén szinte minden futamban volt gödi kajakos siker az eredményhirdetésen, összesítésben pedig 7 első és 5 második helyezés született a hazaiaknál a különböző korcsoportokban.