Kegyeleti váltófutás. Az aradi vértanúk emlékére versengtek Vácon.
Feltöltötte webV - kedd 06 október 2015 - 08:49:49
Kegyeleti váltófutást rendeztek vasárnap a Duna-parton. A Váci Reménység Egyesület immáron 27. alkalommal hívta életre az önkormányzattal karöltve a Hálastafétát, melynek célja, hogy emléket állítson az aradi vértanúk hősiességének. A csapatverseny abszolút győztesei idén is a Selye János Egészségügyi és Szociális Szakképző Iskola csapatai lettek.

Vasárnap a reggeli ködben gyülekeztek a versenyzők a Duna-parti Zenepavilonnál, hogy megmérettessék magukat az idei Kegyeleti váltófutáson. A Hálastaféta néven is ismert sportesemény a Váci Reménység Egyesület hagyományos rendezvénye, mellyel az aradi vértanúk emléke előtt tisztelegnek a városban. Ez alkalommal 19 csapat állt rajthoz a különböző korosztályokban, hogy eldöntsék, 2015-ben kik a legjobbak váltófutásban. A versenyre egyébként bármely iskola, illetve egyesület jelentkezhetett, amely ki tud állítani egy 13 fős futó csapatot. Az eredményhirdetés a Himnusz közös eléneklésével kezdődött, majd Moys Csaba egyesületi elnök mondott ünnepi köszöntőt.

Moys Csaba, elnök, Váci Reménység Egyesület
Ez a jelenlegi futóverseny ’89. óta, a Reménység Egyesület újjáalakulása óta 27. alkalommal bonyolítódott le. De tulajdonképpen azt hiszem, hogy pontosan az 50. verseny, mert az idén 90 éves Reménység Egyesület az 1920-as évek végén már elkezdte Magyarországon elsőnek az aradi tizenhárom vértanú emlékére.

A folytatásban Moys Csaba elnök és Mikulai Dániel egyesületi titkár adta át a legjobbaknak járó aranyérmeket és okleveleket. Az általános iskolás korosztályban az Árpád lett az első a leányok között, míg a fiúk versenyében a Petőfisek győzedelmeskedtek. A középiskolás korosztályban mindkét nem esetében a Selye szakiskola bizonyult a legjobbnak, míg a női kategóriában az Aporosok nyertek, férfi kategóriában pedig a Vác Városi Evezős Club sportolói végeztek az első helyen. Idén a Kegyeleti váltófutás abszolút győztesei a Selyés csapatok lettek, amelyek már második alkalommal vihették haza a vándorkupát.