Feltöltötte esaniko - kedd 10 május 2016 - 08:30:44
A váci férfi kézilabdások Balatonfüreden kaptak ki,

a váci focisták is pontok nélkül tértek haza Kisvárdáról,

a kyokushin karatésok 2 érmet szereztek a Rátót Kupán.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság felsőházi rájátszásában vasárnap este a Váci KSE a Balatonfüredvendégeként lépett pályára. A váciak a mérkőzés első perceiben sokáig nem szereztek találatot, majd a 2 gólos hátrányt 2 gólos előnyre váltották. A 24. percben már néggyel is vezetett csapatunk, de a hátralévő időben csak a hazaiak szereztek gólt, akik felzárkóztak egy találatra. A második játékrészben felváltva vezettek 1-1 góllal a csapatok, s az utolsó két percre sérülések miatt elfogytak a váciak és ezt kihasználva fordítottak és 26-22-re megnyerték a meccset a balatonfürediek. Csapatukból Szöllősi 6, míg a váciak közül Popovics 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II- es labdarúgó liga 26. fordulójában Kisvárdán vendégszerepelt a Vác csapata. Gól nélküli első félidőt követően a hazaiak a 60. percben Koszta révén szerezték meg az előnyt. A 74. percben ismét Koszta villant és újabb találatával már két góllal vezettek a kisvárdaiak. A hátralévő időben a váciaknak is voltak helyzeteik, de vagy kimaradtak, vagy épp a kapus védett nagyokat. Mivel több gól már nem esett így maradt a 2-0-s végeredmény.

A Vác Deákvár SE kyokushin karate szakosztálya két indulóval vett részt a II. Rátót kupa országos utánpótlás kyokushin karate versenyen, melyet a vácrátóti kyosok szerveztek sempaiSzecsei Zoltán vezetésével. A kupán 15 klub mintegy 100 versenyzője képviselte magát gyermektől a junior korosztályokig.Először a gyermek korcsoportban induló Hugyecz Attila lépett tatamira, aki kifogta a mezőny legmagasabb tagját, de ennek ellenére két fejrúgással awazateippon győzelemmel idő előtt búcsúztatta ellenfelét, elődöntőbe jutva így.Az elődöntőben sajnos nem tudta megismételni a bravúrt a későbbi győztessel szemben, így küzdelmeit a 3. helyen zárva dobogón fejezte be a versenyt. Boros Máté első ellenfele mintegy 6 övfokozattal és 13 kilóval volt nála súlyosabb, aki ellen nem is sikerült a győzelem. Második küzdelmében a nála mintegy 10 kilóval nehezebb ellenfelével szembenawazateippon győzelemmel nyert. Így a dobogó második fokán fejezte be a versenyt.