Feltöltötte esaniko - hétfő 06 június 2016 - 08:18:35
Asztalitenisz csapataink a bajnoki tabella második felében végeztek,

Miskolcon a Hosszútávúszó bajnokságon versenyeztek a váciak,

vasárnap rendezik meg a 26. Fut A Vác versenyt.

Befejeződött az NB II-es asztalitenisz csapatbajnokság. Az Észak-Nyugati csoportban a Celldömölk gárdája végzett az első helyen. A Göd csapata a 8. lett 7 győzelmet szerezve és mellette 11 vereség csúszott be a bajnokság során. Az utolsó, azaz a 10. helyen zárta a szezont a Váci Reménység Egyesület csapata, amely 1 győzelmet, 2 döntetlent és 15 vereséget ért el a szezonban.

Miskolcon a Kemény Dénes Uszodában került sor a IV. Országos Hosszútávú Medencés Úszó Bajnokságra. Az idei megmérettetésen ott voltak a Váci Vízmű és a Váci Ifjúsági SE versenyzői is. A vízműves sportolók közül 1500 méter fiú gyorsúszásban az U14-15 éveseknél 5. helyezést ért el Kovacsics Márk. Az U 14-15 éves lányoknál Karadin Boglár a 24. helyen végzett. 3000 méteres gyorsúszásban a fiú U 12-13 éveseknél Kertész Kevin a 19. helyen zárta a versenyt. Az Ifjúsági SE versenyzői közül 1500 méter fiú gyorsúszásban az U 10-11 éveseknél Pető Benedek 14. lett. 3000 méter gyorsúszásban a fiú U 12-13 éveseknél 31. helyezést ért el Bálint Attila. 5000 méteres fiú gyorsúszásban az U 16-17 éveseknél Madudák Marcell a 14. helyen fejezte be a versenyt.

Június 5-én, vasárnap 26. alkalommal rendezik meg a Fut a Vác rendezvényt, amely a város legnagyobb hagyományokkal rendelkező futóversenye. Ez alkalommal is több táv közül válogathatnak az indulni szándékozó érdeklődők. Az állandóság, a hagyományőrzés a Fut a Vác 2,8 km-es távja. De ugyanez vonatkozik az óvodásokra, akik az idén nem csak lufival a kézben futhatnak, hanem a verseny után együtt játszhatnak, aszfaltrajz versenyen is részt vehetnek. A családi, egyesületi és munkahelyi kategória, a 2,8 km-es Xtrém kategória, a futó kutyáknak csont-rajtszám szintén a hagyományőrzés része. Jakus László tanár, futótárs emlékére a 6,4 km-es Vác Future táv idén Jakus László emlékfutam lesz. A Vác FUTure + 10,5 km-es táv mellett két „vadonat új” távon versenyezhetnek az indulók. Az egyik a Duna-parti félmaraton, amelyen 21 kilométer a táv, a másik újdonság a 4 fős félmaratoni váltó. A rajt és a cél Vácott a Szérüskerti iskolacentrumban lesz. Bővebb információt a honlapon találhatnak.