Feltöltötte esaniko - csütörtök 23 június 2016 - 08:27:06
Poznanban versenyeztek a magyar evezősök, véget ért a Pest megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság.

A lengyelországi Poznanban került sor a III. Evezős Világkupára! Rendkívül erős mezőny érkezett a verseny helyszínére. Minden hajóosztályban csupán egy-két "nagyágyú" hagyta ki a Világkupa-sorozat harmadik, és egyben utolsó állomását. A versenyen 48 ország 584 sportolója állt rajthoz. Az olimpia előtti nagy megmérettetésen négy magyar egység indult, köztük ott volt a Matyasovszki Dániel és Galambos Péter könnyűsúlyú kétpárevezős egység is. Az EDF Démász Szeged és a Vác Városi Evezős Klub párosa előfutamában hatodikként ért be a célba és ezzel a reményfutamba kerültek. A fiúk betegség miatt végül is nem tudták folytatni a versenyzést a Világkupán.

Befejeződött a Pest megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság. Az első helyen a Bag csapata végzett, 2. lett a Vác-Deákvár SE és a 3. helyen a Verőce gárdája zárta a szezont. Környékünk csapatai közül a Dunakeszi Kinizsi az 5., a Göd SE a 7., a Fortuna SC-Kismaros a 9., a Vácduka a 11., és az Erdőkertes csapata a 14. lett. Az ezüstérmes Vác Deákvár együttese a 30 forduló során 21 győzelmet, 3 döntetlent és 6 vereséget ért el. A játékosaik 91 gólt szereztek, de kaptak 53-at. A leggólerősebb játékosuk Rob Kornél volt, aki 29 találatig jutott, Hegyvári Dávid 13 és Hannus Balázs 11 gólt szerzett.