Feltöltötte esaniko - hétfő 05 szeptember 2016 - 10:09:22
Második helyen végzett az orosházi tornán a Váci KSE csapata, az U23-as világbajnokságon versenyeztek a váci evezősök.

Hatcsapatos felkészülési tornán vett részt a Váci KSE férfi felnőtt első osztályú kézilabda csapata Orosházán. A II. Üveg-Világ Kupán két hármas csoportban hat első osztályú csapat versengett a Kupáért. A váciak a Mezőkövesd gárdáját legyőzték 32-28-ra, az Orosházával 22-22-es döntetlent értek el. A torna első helyéért a Balatonfüred várt csapatunkra, amely ellen legutóbb a tavalyi orosházi kupán győztek a fiúk. Ez alkalommal 2 gólos, 34-32-es vereséget szenvedtünk, és a csapat végül a 2. helyen végzett.

Az olimpia utáni legnagyobb evezős versenyt, a nem olimpiai számok világbajnokságát, rendezték Rotterdamban a felnőttek részére. Ezzel egy időben zajlott az U23-as világbajnokság is. A Vác Városi Evezős Klub sportolói közül az U23-as korosztályban a könnyűsúlyú.kétpárevezősök versenyében 11. lett Csiszár Péter,a CSEK versenyzőjével Szlovák Bencével. Kétpárban az Ács Kristóf, Bácskai Máté páros a 13. helyen végzett.
A tartalékversenyzők egypárevezős versenyében nyert Kovács Kornél. Bácskai Máté megbetegedése miatt a kétpárevezősök versenyében a reményfutamtól Kovács Kornél ült a hajóban.