SPORT
Feltöltötte esaniko - hétfő 19 szeptember 2016 - 08:39:40
A riói paralimpián Keresztesi Erika 7. lett, Szolnokon nyert NB II-es labdarúgó csapatunk. Szombaton megkezdi szereplését első osztályú női kézilabda együttesünk.

Magyar idő szerint kedden este rendezték Rio de Janeiróban zajló paralimpiai játékokon a 400 méteres síkfutás T/20-as kategóriájának döntőjét, amelyben 3 magyar versenyző is érdekelt volt. A Váci Reménység Egyesület sportolója, Keresztesi Erika a hétfői előfutamban megfutotta a fináléhoz szükséges időt. A döntőben nagyon erős mezőny várt a váci lányra, aki egyéni legjobbját teljesítve, 1 perc 47 század másodperces idővel a 7. helyen végzett. Szombaton újabb váci sportolóért szoríthatunk, ugyanis a női súlylökők F32-es kategóriájában versenyző Kálmán Krisztina kezdi meg szereplését a Joao Havalange Olimpiai Stadionban.

Hétközi fordulóval folytatódott az NB II-es labdarúgó bajnokság. A Vác FC csapata idegenben, Szolnokon lépett pályára. A mérkőzés 35. percében a hazaiak szerezték meg a vezetést, amikor Tóth László 17 méteres bombája a váci kapu jobb felső sarkában kötött ki. A szünetet követően felgyorsultak az események. A 48. percben 11-eshez jutott csapatunk, melyet Kákonyi értékesített. Az egyenlítést követően szinte az első váci támadás újabb gólt hozott a 49. percben. Ekkor Zsolnai a bal szélen indulva, a szolnoki védők asszisztálása mellett 6 méterről a hosszú sarokba lőtte a vezető, és egyben a győzelmet jelentő gólt. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 85. percben a játékvezető kiállította a váci Görgényi Dávidot, így csapatunk emberhátrányban fejezte be a mérkőzést. A végeredmény: Szolnok – Vác 1-2.

Szombaton megkezdi a 2016-17. évi női első osztályú kézilabda szezont az IPRESS Center Vác csapata. Az első fordulóban a váci lányok az újonc Kispest csapatát fogadják a városi sportcsarnokban. A mérkőzés 18 órakor kezdődik. Ha tehetik menjenek ki és szurkoljanak csapatunknak.