SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 20 szeptember 2016 - 08:30:19
Győzelemmel kezdte az új bajnoki szezont az Ipress Center Vác élvonalbeli női kézilabda csapata, hatodik lett a riói paralimpián Kálmán Krisztina.

Elrajtolt a 2016-2017. évi első osztályú női kézilabda bajnokság. Az első fordulóban az Ipress Center Vác csapata hazai pályán az újonc, fennállása első élvonalbeli mérkőzésére készülő Kispest együttesét fogadta. A találkozó első 5 perce volt szoros, majd gyorsan több gólos előnyt szereztek a hazaiak, akik a szünetig már 10 találattal vezettek. A pihenő után a nagy iramot nem bírta az újonc és tovább nőtt a csapatok közötti különbség, végül a váciak 44-21-re nyertek a kispestiek ellen. Csapatunkból Jovetics 11, Nascimentó 7, Basics és Radoszavljevics 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A riói Paralimpia utolsó előtti napján rendezték az F32-es kategória súlylökő versenyét. Itt állt rajthoz a Váci Reménység Egyesület sportolója Kálmán Krisztina. A Joao Havalange Olimpiai Stadionban megrendezett versenyen sajnos hat kísérletéből csak az utolsóra tudott érvényes eredményt elérni Kriszti, akinek a 2 méter 14 centiméteres dobása a hatodik helyhez volt elég.