SPORT
Feltöltötte esaniko - csütörtök 06 október 2016 - 08:15:54
Sorsoltak a női kézilabda Magyar Kupában, a Soprontól kapott ki NB II-es labdarúgó csapatunk, és Velencén került sor az evezősök diákolimpiájára.

A Magyar Kézilabda Szövetségben kisorsolták a női kézilabda Magyar Kupa 2. fordulójának párosítását. Az IPRESS Center Vác csapatának nem kell messzire utaznia, mert a szomszédos Gödi SE együttesét kapták ellenfélnek. A forduló hivatalos versenynapja: október 19.

A Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó bajnokság 12. fordulójában: Vác FC - Soproni VSE 0-1. A 45. percben nagy helyzetet hagytak ki a váciak, amikor is Gulyás beadását Dlusztus a felső kapufára fejelte. A 60. percben megszerezte a vezetést, és mint később kiderült a győztes gólt a Sopron. Egy pontos indítás után Eszlátyi került középen ziccerbe és 11 méterről az elvetődő Halasi mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.

Velencén rendezték meg az idei tanév Evezős Diákolimpia döntőjét, melyen ott voltak a váci versenyzők is. Az iskolai színekben rajthoz állt csapatok 1000 méteres távon mérték össze tudásukat. A váci iskolák közül kiemelkedett nem csak nevezéseinek számával, de eredményeivel is a Boronkay György Műszaki Szakgimnázium és Gimnázium. Versenyzőik 7 első, 2 második és 4 harmadik helyezést szereztek. A Király Endre Szakközépiskola és Szakiskola diákjai három 2., és 1-1 harmadik és negyedik helyezést értek el. A Petőfi Sándor Általános Iskola sportolói egy első és egy negyedik helyet, az Árpád Fejedelem Általános Iskola diákjai egy harmadik és egy ötödik helyezést értek el.