SPORT
Feltöltötte NAT - kedd 18 október 2016 - 08:54:53
A váci élvonalbeli kézilabda csapatok közül a hölgyek nyertek, a férfiak vereséget szenvedtek a hétvégi fordulóban. Nézzük a részleteket:

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 5. fordulójában: IPRESS CENTER VÁC – SIÓFOK 28-23. Egy-egy góllal nyitottak a csapatok, majd a váciak Farkas Vera szebbnél-szebb góljaival elhúztak 3-4 góllal. A gyors siófoki időkérés sem segített, mert a váciak tartani tudták előnyüket egészen a félidő hajrájáig, amikor is felzárkóztak a Balaton-partiak 2 találatra. A szünetet követően egyre több hibát vétettek a csapatok, de a váciak talán kevesebbet így ők növelni tudták előnyüket, és végül 5 góllal nyertek. A csapatból Jovetics 7, és Basics 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban Gyöngyösön lépett pályára a Váci KSE csapata. Jól kezdték a találkozót a mieink, akik gyorsan megszerezték a vezetést, amelyet a 12. percre 3 gólosra növeltek. A folytatásban szorosabb lett az állás, majd a szünet előtt utolérték a gyöngyösiek vendégeiket, majd a vezetést is megszerezték. A második félidőben sem bírtak egymással a csapatok, bár többnyire egy gólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A hajrában növelni tudták előnyüket a hazaiak, akik végül 28-24-es győzelmet arattak a váciak ellen. Csapatunkból Bartók 7, Lendvay, Popovics és Vasics 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos.