SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 25 október 2016 - 08:28:36
Négy góllal nyert a Váci KSE kézilabda csapata az Orosháza ellen, a váci labdarúgók egy góllal verték a szegedieket.

Az első osztályú férfi kézilabda bajnokságban a Váci KSE csapata az Orosházát fogadta a váci sportcsarnokban. A hazaiak remekül kezdték a találkozót, hiszen gyorsan több gólos előnyt szereztek. A vendégek nem adták fel, keményebb védekezéssel megzavarták a váci támadásokat, és felzárkóztak, sőt ki is egyenlítettek. A szünetre végül is 2 gólos hazai előnnyel mehettek a csapatok. A fordulást követően is nagy csata folyt a pályán, ennek ellenére a hazaiak 6 gólos előnyt szereztek az első percekben. Az orosháziak nem törtek meg, az 50. percre egy gólra felzárkóztak. A Vác zsinórban lőtt 3 találatával válaszolt és biztosította be a 30-26-os győzelmét. Csapatunkból Csicsikáló 7, Topics és Vasics 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 14. fordulójában a Vác FC csapata a Szeged együttesét fogadta Dunaújvárosban. Bár ellenfelünk sereghajtóként érkezett hozzánk, ennek ellenére tudni lehetett, hogy nem lesz könnyű dolga a váciaknak. Egy kellemetlen, harcos stílusba játszó csapattal kellett megküzdeni, akik egy kis keménységért nem mentek a szomszédba. Hiába játszottak a hazaiak veszélyesebben és gólra törőbben az első félidőben, sajnos nem sikerült betalálni a főként a védekezésre koncentráló szegedi csapat kapujába, így nulla-nullás állással vonultak szünetre a csapatok. A 74. percben megtört a jég. Kákonyi húzta meg a jobb szélt, beadására középen remekül érkezett Niedermüller, aki bal külsővel a jobb alsó sarokba tekerte a labdát. A vezető gól megnyugtatta csapatunkat, és a hátralévő időben megtartva előnyét 1-0-ra nyert.

Szerdán a Váci KSE férfi kézilabda csapata is bekapcsolódik a Magyar Kupa küzdelmeibe. A 3. fordulóban a szintén élvonalbeli Gyöngyös ellen fél 7-től lépnek pályára a mieink. A győztes csapat a legjobb nyolc közé jut. A mérkőzésen a vendégek a kedvezményezettek, így mi csak győzelem esetén lépünk tovább, míg nekik a döntetlen is elegendő. Ha tehetik, menjenek ki szurkolni, és biztatni csapatunkat a továbbjutás érdekében!