SPORT
Feltöltötte esaniko - péntek 28 október 2016 - 15:17:57
Továbbjutott a férfi kézilabda Magyar Kupában a Váci KSE, a váci labdarúgók viszont kiestek a kupából, a megyei labdarúgó bajnokságban teljes fordulót rendeztek, 11 érmet szereztek a vízműves úszok Százhalombattán.

A férfi kézilabda Magyar Kupa 3. fordulójában: Váci KSE – Gyöngyös 25-20. Az első percek kiegyenlített játékát követően a félidő végéig 5 gólos vezetéshez jutottak a váciak. A remek formában védő Ulicsinyi kapus a második félidőben is sokkolta a vendégek gólfelelőseit. A váci hálóőr a sok védése mellett 2 büntetőt is megfogott. Az Ő játéka is kellett ahhoz, hogy a második félidőben is megtartotta csapatunk előnyét, s végül biztosan nyerte meg a találkozót és jutott a legjobb 8 csapat közé. A váci csapatból Bartók 9, Koller és Vasics 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos. A mieink a következő fordulóban a Csurgó, a Ferencváros, a Cegléd, a Mezőkövesd, a Tatabánya, a Balatonfüred és a Komló csapatai közül kaphat ellenfelet. A Veszprém és a Szeged a legjobb 4 között csatlakozik a mezőnyhöz.

A labdarúgó Magyar Kupa 7. fordulójában: Vác – Haladás 0-3. A találkozó 2. percében Tóth Máté góljával szerezte meg a vezetést a Haladás. A második félidőben Sjoerd Ars kétszer is betalált a váciak kapujába. A mieink előtt is adódtak gólszerzési lehetőségek, így Majoros, és Balajti hagyott ki nagy ziccert, Rusvay pedig büntetőt hibázott.

A Pest megyei labdarúgó bajnokság 2. osztályában a következő eredmények születtek az elmúlt fordulóban: Vác-Deákvár – Isaszeg 0-0, Csömör – Kismaros 4-0, Piliscsaba – Veresegyház 2-3, Mogyoród – Pécel 3-1, Városi SE Dunakeszi – Szentendre 0-1, Verőce – Pomáz 7-0, Göd – Budakalász 3-3, és Leányfalu – Vácduka 1-2.

A Váci Vízmű SE úszói részt vettek Százhalombattán a IV. Matrica Nemzetközi Úszóversenyen. A fiatal versenyzői csoport 11 érmet nyert. Dapsy Hanna nyert 50 méter háton, és pillangóban, valamint 100 méter háton, 2. lett 100 méter vegyesúszásban, bronzérmet nyert 50 méter gyorson, valamint 50 és 100 méter mellen. Boldizsár Dominika 3. lett 50 és 100 méter háton, valamint 50 méter mellen. Aradi Bendegúz bronzérmet nyert 50 méter mellen.