Feltöltötte esaniko - csütörtök 24 november 2016 - 08:40:46
A Vác FC NB II-es labdarúgó csapata, valamint a másodosztályú váci futsal csapat is sikerrel vette az elmúlt bajnoki fordulót.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban az elmúlt hétvégén Pécsett lépett pályára a Vác FC csapata a Kozármisleny vendégeként. A mérkőzés 22. percében csapatunk előtt adódott az első komoly helyzet, amikor is Tóth Barnabás lövése Helesfayról kipattant, azonban Hegedűs ismétlését is sikerült hárítania a hazai kapusnak. Fölényünk aztán a 28. percben góllá érett. Balajti nagyszerűen indította a mélységből érkező Tóth Barnabást, akinek első lövését Helesfay bravúrral védte, majd a kipattanót ismét kapura kotorta a váci játékos, a kapus azonban ismét tisztázott, de Mátyás érkezett a lecsorgóra és 7 méterről a kapu jobb oldalába bombázott. A mérkőzés végén, a 83. percben Hegedűs harcolt ki tizenegyest, melyet Rusvay a kapufára lőtt. Szerencsére azonban több meleg pillanatot már nem kellett átélnünk a hátralévő pár percben, így maradt az egy gólos siker: Kozármisleny – Vác 0-1.

Az NB II-es futsal bajnokság 10. fordulójában az Angyalföldi Sportközpontban lépett parkettre a Vác csapata az Ujpesti TE ellen. A találkozó 8. percében Hegyvári Dávid szerezte meg a vezetést a váciaknak. Egy perccel később Szilágyi Dániel már kettőre növelte előnyünket. A 12. percben Maka Alex szépített a hazaiaknak, de gyorsan jött a válasz, Bartal Balázs már a harmadik vendég találatot szerezte. A szünet előtt Gerhárdt Ádám góljával 2-3-ra módosult az állás. A pihenőt követően a hazaiak gólt már nem tudtak lőni a váciaknak, akik viszont még 4-et berámoltak az újpesti csapatnak. Siskó Manó, Krasnyánszki Martin, Vén Gábor és Bartal Balázs találataival alakult ki a végeredmény: UTE – Vác 2-7. További eredmények: Kecskemét – Újpest FC 220 Volt 1-1, Dunakeszi Kinizsi – Rákospalotai Reaktor 19-0, és Csömör – Kastélydombi SE 8-5.