Feltöltötte esaniko - kedd 06 december 2016 - 08:26:28
A váci kézisek nyertek az Eger ellen, Székesfehérvárott versenyeztek a váci úszók.

A férfi első osztályú kézilabda bajnokság hétvégi fordulójában a Váci KSE csapata az Eger együttesét fogadta. A mérkőzés elején a vendégek agresszív játékának köszönhetően 1-2 gólos előnyt szereztek, majd a váciak sorozatos hibáit kihasználva 4 gólosra nőtt a különbség a csapatok között. Az első félidő utolsó 5 percében a hazaiak zsinórban lőtt 4 góljának köszönhetően sikerült az egyenlítés. A szünet után 10-10-es állásról vágtak neki a csapatok a második félidőnek, s a váciak folytatni tudták jó játékukat és megszerezték a vezetést. Sőt sikerült 3 gólos előnyt szerezni, de az egriek nem adták fel és az 50. percre felzárkóztak egy gólra. A mérkőzés hajrájában a hazaiak eldöntötték a mérkőzést, amikor is már 7 góllal is vezettek, s végül 24-19-re nyertek. A csapatból Vasics 6, Popovics 5, Topics 4 góllal vette ki részét a sikerből.

Székesfehérvárott az utánpótlás úszóverseny 3. fordulójában ott voltak a Váci Vízmű SE sportolói is. A 8-11 évesek között 50 méter női pillangóúszásban 7., 50 méter hátúszásban 11. lett Urbán Luca. 50 méter női hátúszásban 8., 50 méter női mellúszásban pedig a 12. helyen végzett Suijker Alexia. A 12 évnél idősebbek versenyében Kovacsics Márk 1500 méter férfi gyorsúszásban és 400 méter férfi vegyesúszásban egyaránt első helyezést ért el.