Feltöltötte esaniko - kedd 14 március 2017 - 08:49:29
Az élvonalbeli kézilabda csapataink győztek a hétvégi fordulókban, az NB II-es labdarúgó bajnokságban is nyert a váci csapat.

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban: Mosonmagyaróvár – IPRESS CENTER VÁC 25–36. Remekül kezdődött a találkozó a váciaknak, akik villámrajtot vettek, és 3-0-ára elhúztak. A brazil Arenhart fantasztikusan védett a váci kapuban, és honfitársa Nascimento is remekül játszott. Az óváriak általában futottak az eredmény után, igaz kétszer is visszajöttek a mérkőzésbe. Soós és Radoszavljevics csak úgy szórta a gólokat, ennek pedig az lett az eredménye, hogy már az első félidőben eldőlt a találkozó. A különbség folyamatosan nőtt a második félidőben, amikor is tizennéggyel is vezettek már a vendégek, igaz ebből a találkozó végig egy kicsit sikerült lefaragni a hazaiaknak, de így is 11 góllal nyertek a váciak. Csapatukból Nascimentó 8, Soós 7, és Radoszavljevics 6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az élvonalbeli férfi bajnokságban a Váci KSE hazai pályán fogadta a Gyöngyös együttesét. Végletekig kiélezett találkozót játszott egymással a két együttes. A küzdelmes mérkőzésen végig szorosan alakult az eredmény, ha az egyik csapat néhány gólos előnyt tudott kidolgozni, a másik rögtön egyenlített. A 22. percben már 3 góllal vezettek a gyöngyösiek, de 2 perc alatt kiegyenlítettek a váciak. A szünetre 12-12-es döntetlennel mehettek a fiúk. A pihenőt követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 45. percig jobbára a hazaiak vezettek, vagy döntetlen volt az állás. Ezt követően átvette a vezetést a Gyöngyös, de csak pár percig, mert a váciak fordítottak. A végjáték is szorosan alakult, a vendéglátók kihagytak egy büntetőt, majd másfél perccel a mérkőzés vége előtt azonban javítani tudtak, és fontos gólt szereztek, amivel megnyerték a mérkőzést. Váci KSE – Gyöngyös 23-22. A váciak közül Sztanojevics 7, Popovics 5 és Vasics 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban: Vác – Cegléd 1-0. A találkozó 62. percében Nagy Richárd jobboldali szögletét Tóth Ferenc juttatta a bal kapufánál a hálóba. A 81. percben kiállította a játékvezető a váci Hegedűst, majd ezt követően egyre többet veszélyeztettek a vendégek, de végül nem tudtak egyenlíteni, így maradt az egy gólos váci siker. A találkozót követően Nagy Tibor vezetőedző értékelte a mérkőzést.