Feltöltötte esaniko - csütörtök 04 május 2017 - 08:00:27
A élvonalbeli kézilabda bajnokságban a férfiak kikaptak, a lányok nyertek a hétvégi fordulóban. A váci focisták egy gólos győzelmet arattak.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban: Eger – Váci KSE 36-24. A találkozón mindkét csapat nyugodtan léphetett pályára, mert már biztos megőrizték első osztályú tagságukat. Ezért tétnélküli, de mindenképpen presztízsmérkőzés volt a 2 csapat összecsapása. A váci klub honlapja szerint a presztízs súlyát csak a hazaiak és a mi szakmai stábunk gondolta komolyan, míg csapatunk kilenc lejáró szerződésű és távozó játékosa nem, így szinte a kezdősípszótól a hazaiak akarata érvényesült, aminek köszönhetően súlyos vereséget szenvedtünk. Csapatunkból Popovics és Topics 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban: Debrecen – IPRESS CENTER Vác 27–29. Két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az első játékrészben a hazaiak akarata érvényesült, akik a gyengén támadó váciakkal szemben jól védekeztek és sorra érték el góljaikat, ennek következtében gyorsan 4 gólos előnyt szereztek. A szünetre kettőre fogyott a hazaiak előnye, de vezetésük nem forgott veszélyben. A szünet után nagy fordulat történt a váciak játékában, akik 8 perc alatt kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A folytatásban tovább nőtt csapatunk előnye, s végül biztosan nyerték meg a mérkőzést. A váciak közül Basics 9, Soós 6 és Temes 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában: Vác – Békéscsaba 1-0. Jól kezdte csapatunk a mérkőzést, hiszen már az első percben Nagy Richárd bal oldali szabadrúgása után Dlusztus fejesét Ribánszki csak nagy bravúrral tudta védeni. A folytatás már nem alakult ilyen jól, ilyen izgalmasan. A félidő hátralévő részében a csapatoknak igazi helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. A második félidő 67. percében egy szép szöglet variáció után megszereztük a vezetést. Zsolnai ívelt remekül középre, a röviden érkező Görgényi tovább csúsztatta a labdát, melyet a középen érkező Rása a hálóba fejelt. A játékrészből hátralévő időben azonban egyik csapatnak sem sikerült gólt szereznie, így nagy küzdelemben a Vác FC nyert a békési együttes ellen.