SPORT
Feltöltötte esaniko - csütörtök 11 május 2017 - 08:34:14
Evezős Világkupát nyert Galambos Péter, a Váci KSE férfi kézilabda csapata 4 gólos vereséget szenvedett a Tatabányától.

A Vác Városi Evezős klub sportolója Galambos Péter a belgrádi Evezős Világkupán könnyűsúlyú egypárevezősben aranyérmet szerzett. A szakadó eső és hideg ellenére is kitűnő versenyzést láthattunk Petitől, aki rendkívül jól rajtolt a döntőben és már az első métereken a mezőny élére állt. Féltáv után a svájci és belga versenyzők feljebb zárkóztak, de Peti továbbra is őrizte a körülbelül egy hajóhossznyi előnyét. Az üldöző két-három egység hatalmas hajrába kezdett a táv utolsó 500 méterében meg-meg közelítve Petit, de a magyar versenyző bámulatos finist tudott produkálni, ezzel elsőként ért célba a svájci illetve belga egypárak előtt. Galambos Péter edzője, Rapcsák Károly!

Az első osztályú férfi kézilabda bajnoki mérkőzésen: Váci KSE – Tatabánya 32-36. A mérkőzés elején gyorsan 2 gólos vezetéshez jutottak a vendégek, de sokáig nem örülhettek ennek, mert a váciak kiegyenlítettek. Pár perc múlva zsinórban 4 gólt szereztek Kollerék és 3 gólos előnyre tettek szert. Egy hazai időkérés a vendégeknek jött jól, akik megfordították az állást és a félidő végéig megtartották biztos előnyüket. A szünetet követően gyors gólokkal felzárkózott a Vác. Sajnos a jó játékot követően a hibák jöttek elő, s ezt kihasználva jelentős előnyhöz jutottak a tatabányaiak. A hajrában sikerült lefaragni a különbségből, s végül 4 gólos vendéggyőzelem született. A váci csapatból Popovics 7, Sztanojevics pedig 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.