SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 23 május 2017 - 08:48:08
Az első osztályú női kézilabda bajnokságban hazai pályán nyert a Vác csapata, az NB II-es focisták is győztek a hétvégén.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: IPRESS Center Vác – Békéscsaba 34-25. Az első 10 perc kiegyenlített játékát követően a hazaiak lépésről lépésre növelték előnyüket, s a szünetig megnyugtató 8 gólos vezetéshez jutottak. A szünetet követően tovább nőtt a különbség, a váciak már 11 gólall is vezettek a csabaiak ellen. A hajrában Szilágyi Zoltán vezetőedző egyre több fiatalnak is lehetőséget adott. A különbség ekkor sem változott nagyon, s végül biztos 9 gólos győzelmet arattak a váciak. A csapatból Basics 8, Jovetics 7 és Soós 6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában: Vác FC – Kozármisleny 3-2. A 19. percben Kocsis végzett el szabadrúgást, amit szépen betekert a tizenhatoson belülre, ahol a nagy kavarodásban Halasi nem látta rendesen a labdát, amit Grumics végül bepattintott a hálóba, ezzel megszerezve a vendégek vezető gólját. A 25. percben egyenlített a Vác, amikor Gulyás szögletét követően Dlusztus fejesből szerzett gólt. A 32. percben Hegedűst rántották le a tizenhatoson belül, amire a játékvezető büntetőt ítélt meg. Balajti állt a labda mögé, aki biztosan értékesítette a 11-est. A 75. percben Balajti kapott labdát a középpályánál. A védője ugyan a nyakán volt, de egy pattanás után 40 méterről lőtte be a kapus fölött az üres kapuba harmadik gólunkat. A 84. percben Grumics 13 méterről szerzett gólt, ezzel beállítva a 3-2-es végeredményt.