SPORT
Feltöltötte esaniko - csütörtök 07 szeptember 2017 - 09:24:58
Két edzőmeccsét is megnyerte a Váci KSE csapata, Európa-bajnoki bronzérmet nyert 3 váci evezős.

A Váci KSE első osztályú férfi kézilabda csapata az elmúlt időszakban két edzőmérkőzést is lejátszott. Először a Balassagyarmat ellen léptek pályára a mieink. Ez a mérkőzés már a formába hozás jegyében került lekötésre, hogy a csapat játéka tökéletes legyen. Ez még csak részletekben sikerült, ennek ellenére magabiztos győzelmet arattunk, Váci KSE – Balassagyarmat 30-20. A váciak közül Ménfői 8, Davidovics és Koller 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos. A másodosztályú Veszprémi KSE ellen játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a Vác. Az első félidőben védekezésünk és kapusteljesítményünk már az elvárt hőfokon volt, de a támadások befejezésébe sok hiba csúszott. A folytatásban a sok csere miatt hátul lazult a koncentráció, bár a kapusteljesítmény megfelelő volt, míg elöl mindenki bizonyítani szerette volna, hogy helye van a rotációban. Végül újból tíz góllal nyertünk. Váci KSE – Veszprém KSE 28-18. A váci csapatból Davidovics és Törteli 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Szeptember első hétvégéjén a lengyelországi Kruszwiczában rendezték meg az evezősök U23-as korosztályú Európa-bajnokságát. A magyar válogatott nagy létszámú csapattal szerepelt, köztük ott volt a Vác Városi Evezős Klub férfi négypárevezős csapata, a Bácskai Máté, Ács Kristóf, Kovács Kornél és a Ferencvárosi Evezős Klub sportolója Danó Dániel alkotta egység. A magyarok közül utolsónak rajthoz álló egység az előfutamból a későbbi győztes csapat mögött másodikként került a döntőbe, ahol nagyon szoros befutóval a lengyel és a fehérorosz hajó mögött a harmadik helyen értek célba.