Feltöltötte esaniko - csütörtök 14 szeptember 2017 - 10:31:32
A váci focisták döntetlent értek el Zalaegerszegen, Franciaországban rendezték meg a subbuteo világbajnokságot.

A Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó bajnokság 8. fordulójában Zalaegerszegre látogatott a Vác csapata. Jó előjelekkel várták a mérkőzést, hiszen az előző fordulóban hazai pályán magabiztos játékkal legyőzték a Győrt, illetve növelte az önbizalmukat, hogy Zalában az elmúlt két évben győztesen hagyták el a játékteret. Jó iramban kezdtek a csapatok. Már a mérkőzés elejétől kezdve kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, a tipikus egygólos mérkőzésen azonban egyik fél sem tudott a kapuba találni, így lefújáskor maradt az igazságos döntetlen, és a pontosztozkodás. Zalaegerszeg – Vác 0-0.

Az egyéni versenyekkel rajtolt el a subbuteo sportág legrangosabb eseménye, a Franciaországban megrendezett Világbajnokság, amelyre közel harminc ország több mint száz versenyzője kvalifikálta magát. A Dunakanyar Forte Asztali labdarúgó klub versenyzője, Baross Gábor a tizenhármas számú kvartettbe került, itt szerepelt a világbajnoki cím legnagyobb esélyesének számító olasz válogatott erőssége, Matteo Ciccarelli, valamint a német Marcel Schulz. Az olasztól 9-0-ra, a némettől 3-1-re kikapott Baross, míg skót ellenfelét 4-2 arányban felülmúlta. A csoportban elért harmadik hely egyben a végállomást is jelentett Gábor számára, aki másnap a csapatversenyen vett részt. Itt gyakorlatilag még kevesebb esély mutatkozott a továbbjutásra, hiszen a végső győzelemre is esélyes Málta mellett a sokak által fekete lónak tartott Spanyolország kiemelkedett a csoportból. Málta gyakorlatilag agyonverte csapatunkat, míg a spanyolokat megszorítani sikerült ugyan, de pontot csenni tőlük már nem. A csoport negyedik csapata Oroszország volt, akiket meggyőző játékkal, 4-0 arányban verték a magyarok.