Feltöltötte esaniko - kedd 17 április 2018 - 08:34:25
A női kézilabda bajnokságban 12 góllal nyert a Vác, a férfiak Liga Kupa elődöntőjének visszavágóján 3 gólos vereséget szenvedett a Váci KSE csapata

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: Vasas – GVM EUROPE Vác 30-42. A találkozó első negyedórájában a váciak vezettek 2-3 góllal, de a hazaiak nem adták fel és a 17. percre kiegyenlítettek. A vendégek 11-11 után zsinórban 4 gólt dobtak, majd a Vasas percei következtek, akik felzárkóztak egy gólra. A hátra lévő 8 percben remek játékkal 8 gólos előnyt szereztek a váciak. A pihenőt követően 16-24-es állásról folytatódott a mérkőzés. A játékrész 4. percében már 10-el vezettek a vendégek, és a folytatásban tovább nőtt a különbség. A 45. percben már 15 gól volt előnyünk, majd a Vasas zsinórban 4 gólt szerzett és csökkentett hátrányán. A hátralévő időben már felváltva potyogtak a gólok és így is biztos váci siker született. Csapatunkból Szamoránszki, Jovetics és Lakatos 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A férfi kézilabda Liga Kupa elődöntőjének visszavágóján: Komló – Váci KSE 28-25. A váciak 3 gólos előnnyel érkeztek a második mérkőzésre és az első félidőben tartották is ezt a kölönbséget. Az első negyedórában egy góllal még vezettünk, majd kiegyenlített a hazai együttes és fej-fej mellett haladt a 2 csapat. A második játékrészt 13-13-as állásról kezdték a felek és egészen az 50. percig szoros volt az eredmény. A komlóiak ekkor keményen védekeztek és gólokat lőttek, így 4 találattal elhúztak 5 perc alatt. A hátralévő időben nagy harc folyt a pályán, és bár a váciak egy gólt szereztek, de ez kevés volt a döntőbe jutáshoz, mivel a mecsek-aljaiak több gólt lőttek Vácott, így ők jutottak a fináléba. A döntőbe a Dabas jutott még, a bronzéremért a Váci KSE a Ferencvárossal játszik majd.