Feltöltötte esaniko - kedd 09 április 2019 - 08:04:09
A Tatát verve 3 fordulóval a bajnokság vége előtt a Váci KSE csapata, Adorján Attila birkózókról szóló tárlata nyílt Budapesten, döntetlent ért el a váci sakk csapat

A másodosztályú férfi kézilabda bajnokságban: Váci KSE – Tata 29-24. A találkozó első perceiben felváltva estek a találatok, majd a 10. percre 3 gólosra nőtt a váciak előnye. A folytatásban még eggyel nőtt a különbség a szünetig. A pihenőt követően két gyors góllal nyitottak a hazaiak, a vendégek csak 4 perc elteltével találtak be a váci kapuba. A játékrész közepén a KSE egy 6-2-es periódust produkált, amikor is 8 gólos lett a vezetésük. Skaliczki László vezetőedző folyamatosan küldte be a pályára a cserejátékosait is, így a mérkőzésen mindenki lehetőséget kapott. Ezáltal a felforgatott csapatnak csökkent az előnye, mivel több hiba csúszott a játékba, de győzelmük nem forgott veszélyben. A csapatból Stranigg János és Antal Szabolcs 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos. Az utolsó három forduló eredményeitől függetlenül már megnyerte a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportját és élvonalbeli indulási jogot szerzett a váci kézilabda gárda. A mérkőzés végén méltán örültek a játékosok, vezetők és szurkolók, 1-1 pezsgő is felbontásra került a pályán. Televíziónk szerkesztősége ezúton gratulál a bajnok Váci KSE csapatának!

Pénteken Budapesten a Bródy Sándor utcában található Ari Kupsus Galériában debütált a Vácott élő és alkotó Adorján Attila kiállítása, amiben a tavalyi világbajnokság momentumait örökítette meg a festőművész. A megnyitón jelen volt Nenad Lalovic, a Nemzetközi Birkózó Szövetség, illetve Németh Szilárd, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke.
Ennek a világbajnokságnak köszönhetően a sportág új dimenzióba lépett, a Papp László Budapest Sportarénában megszületett a modern birkózás. Ez a kiállítás is nagyszerű újító kezdeményezés, sportágunk és a képzőművészet összekapcsolásával - mondta köszöntőjében a szerb sportdiplomata.
Németh Szilárd, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke a megnyitón kiemelte: a világbajnokság megrendezésével három célt kívántak elérni:
Bizonyítani, hogy hazánk kiemelkedő nívón meg tud rendezni egy ilyen nagyszabású sporteseményt, hogy hazai környezetben kiváló birkózóink sok örömet szerezzenek sikereikkel a közönségnek, végül, de nem utolsó sorban, hogy az esemény vonzóvá tegye a sportágat a fiatalok között.
A megjelentek megköszönték Adorján Attila festőművész munkáját, képei majd a Kozma István Birkózó Akadémia Alapítvány csarnokában kapnak állandó helyet.

Az NB II-es sakk csapatbajnokság Erkel csoportjában: Váci SC –Andornaktája SE 6-6. A váci csapatból nyert Trajber Dániel, dr. Imecs László, Molnár Péter és Gyenes Máté. Döntetlent játszott Tornai Imre, Slezák Róbert, Kiss Pál, és Halász József. Még egy eredmény a 8. fordulóból: Fót – Városgazda Akadémia 7-5.