Feltöltötte esaniko - kedd 18 február 2020 - 11:32:11
Debrecenben egy góllal nyert a Vác női kézilabda csapata, Fedor Dávid két bajnoki címet nyert Budapesten.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban:Debreceni VSC – Váci NKSE 29-30. Jól kezdték a váciak a találkozót, akik a 7. percre 5 góllal, 6-1-re megléptek a hazaiaktól. Ebben a periódusban hetest és helyzeteket hagyott ki a loki, a váciak pedig minden lehetőségüket góllá váltották. Egy időkérést követően lábra kapott a hazai csapat, akik sorozatos hetesgólokkal felzárkóztak két gólra. A Vác Lakatos Rita találataival visszaállította az ötgólos előnyét. A félidő hajrája a debrecenieké volt, akik mínusz négyről felzárkóztak egyre, de a szünetre 15-13-as váci vezetéssel mehettek a csapatok. A második harminc perc elején 180 másodperces gólcsendet követően felváltva voltak eredményesek a csapatok, majd a meccs kétharmadánál újra öt góllal volt előrébb a Vác. A záró negyedóra 24-19-es váci vezetéssel indult, majd jöttek ismét a váci kiállítások és a debreceni hetesek, így gyorsan kettő gólra apadt az előny. A váci előny az 58. percre elfogyott, mert 29-29-nél kiegyenlítettek a hazaiak. Kácsor Gréta góljával ismét a Vácnál volt az előny, melyet nagy izgalmak közepette megtudtak őrizni a meccs végéig. A váci csapatból Kácsor Gréta 8 és Lakatos Rita 6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Magyarország serdülő atlétikai bajnokságára Budapesten került sor. A Váci Reménység Egyesület sportolói közül fiú távolugrásban Országos Bajnok lett Fedor Dávid, és a 6. helyen végzett Csernus Péter, aki súlylökésben 14. lett. Fiú ötösugrásban Bajnok lett Fedor Dávid; 60 méter síkfutásban a 11. helyen végzett Nagy Alex. Leány távolugrásban 15. lett Bakter Fanni.

Szerdára egy első osztályú női bajnoki kézilabda mérkőzést szeretnénk a figyelmükbe ajánlani. Február 19-én, szerdán este hattól kerül sor a Váci NKSE – Győr mérkőzésre. Ha tehetik, menjenek ki a váci sportcsarnokba és szurkoljanak a lányoknak.