Feltöltötte esaniko - kedd 20 szeptember 2022 - 09:09:36
Két-két fordulón vannak túl a felnőtt kézilabda harmadik vonalban játszó váci együttesek. A női csapat két győzelemmel, a férfiak két vereséggel rajtoltak.Elsőként a Praktiker-Vác U22 néven szereplő hölgyek léptek pályára. A dorogiak elleni szoros összecsapás a hajrában dőlt el, a mieink 28-27-re nyertek. A legtöbb hazai találat – 7 gól – Kozma Lili jóvoltából született.A második fordulóban Dunakeszire látogatott a váci együttes, ahol a mieink lehengerlő fölénnyel, 40-19-re győztek. A gólzáporból Bárdy Noémi és Kovács Anikó 7-7 góllal vette ki részét.Nem sikerült a bajnoki bemutatkozás a nőkhöz hasonlóan az NB II Észak csoportjában szereplő Vác FKA gárdájának. Az újonc legénység a pontvadászat premierjén a Fradi utánpótlás gárdájához látogatott és 34-26-os vereséget szenvedett. A váci együttesben az ötgólos Singely Mihály volt a legeredményesebb.A hazai bajnoki bemutatkozásra a füzesabonyiak érkeztek a váci sportcsarnokba. A hazaiak remek kezdés után az utolsó negyedóráig előnyben voltak. Ám a hajrára elfáradtak és háromgólos vezetésük után két találattal kikaptak. Miklián Bálint és Nyári Bálint volt csapata legjobb gólszerzője.

Az egri uszodában megrendezett dupla fordulóval megkezdődött a férfi harmadosztályú vízilabda pontvadászat alapszakasza. A váciak egy-egy győzelemmel és vereséggel jutottak túl a rajton.Az új sorozat első mérkőzésén a mieink ellenfele egy fővárosi fiatalokból álló csapat, a Polo Academy SC volt. A váciak a döntetlenre végződő második negyed kivételével végig nagy fölényben voltak és végül 19-8-ra nyertek. Sajnos a folytatás már nem sikerült csapatunknak. A miskolci Aquatics együttesétől négy szoros negyedet követően 15-10-es vereséget szenvedtek. A csapatok a tervek szerint október 8-án Cegléden szállnak legközelebb medencébe.