-

Az EKB saját hatáskörben hozott döntést a működésének biztosítása érdekében
Elfogadta az Emberi Kapcsolatok Bizottsága azt az előterjesztést, amely a városi kulturális rendezvényekkel kapcsolatos bizottsági hatáskörök gyakorlásának rendezését célozza. A döntés értelmében a Polgármesteri Titkárságnak a jövőben rendszeresen a bizottság elé kell terjesztenie az önkormányzati ünnepségekkel, megemlékezésekkel és kulturális programokkal kapcsolatos elképzeléseket annak érdekében, hogy a testület az SZMSZ-ben meghatározott véleményezési és jóváhagyási jogköreit teljes…
-

Hamarosan nyit a váci strand
Június 12-én nyitja meg kapuit a váci strand, amely ettől kezdve egész nyáron várja a fürdőzni vágyókat az L alakú medencével és a gyermekmedencével. Az idei szezon újdonsága, hogy a látogatók már napozóterasz alatt is hűsölhetnek és pihenhetnek a strand területén.
-

Átadták a váci pedagógus napi díjakat múlt pénteken a MIMK-ben
Múlt pénteken a művelődési központ kamaratermében adták át az idei pedagógusnapi díjakat. Az ünnepségen a város képviselői elismeréseket adtak át azoknak a pedagógusoknak, akik kiemelkedő munkájukkal hozzájárulnak az oktatási intézmények működéséhez és a nevelő-oktató munka színvonalához. Az idei évben összesen öten részesültek díjazásban.
-

Váci Könyvnap a főtéren
Június 13-án szombaton az Ünnepi Könyvhéthez és a Gyermekkönyv Napokhoz kapcsolódva ismét Váci Könyvnapot rendeznek a főtéren, a Kékházban. A szervezők tudományos és irodalmi beszélgetésekkel, könyvbemutatókkal és kulturális programokkal várják az érdeklődőket, melyeken a részvétel ingyenes.
-

Molnár Lajos és a Chikán Csaba által alapított segítőszolgálat lettek az idei Hattyú –díjasok
Idén Dr. Molnár Lajos és a Mozgáskorlátozottak Közép-Magyarországi Egyesületének segítő szolgálata vehette át a Hattyú Díjat. Az elismerést a Váci Értelmiségi Klub 25 évvel ezelőtti megalakulása óta adományozza azoknak a személyeknek és közösségeknek, akik kiemelkedő munkát végeznek a városért és a helyi közösségekért. A díj hagyományosan hattyúval díszített tortával és oklevéllel jár.
-

Értéktáblát kapott a deákvári hársfa
A város első „Fa Érték” tábláját egy deákvári hársfára helyezték el, amelyet hétfőn óvodások közreműködésével avattak fel. A kezdeményezés a Bagolybükk Környezet- és Természetvédelmi Egyesület munkájának köszönhető, amelynek célja, hogy a jövőben további váci fák is hasonló értéktáblát kapjanak, ezzel is felhívva a figyelmet a természeti értékek megóvására és a környezettudatosságra. Az önkormányzat emellett arra…
