Tejút a múltból a jelenbe – jubileumi kiállítás nyílt a Naszálytej 50. születésnapjára

A tej történetét és a váci tejipar fél évszázadát bemutató kiállítás nyílt a Tragor Ignác Múzeum szervezésében. A tárlat az idén 50 éves Naszálytej jubileumához kapcsolódva mutatja be a tej és az ember kapcsolatának történetét az ősidőktől napjainkig. Az évforduló alkalmából a múzeum egy kiadványt is megjelentetett, a megnyitón pedig díjazták a tavasszal meghirdetett gyermekrajz-pályázat legjobb alkotásait is. A beérkezett mintegy 150 pályamű közül nyolcat választott ki a zsűri.