csütörtök 18 október 2012
„Bulizz be az őszbe!” DULÁTE gálaműsor Vácon.
Feltöltötte NAT - csütörtök 18 október 2012 - 09:16:27
Jótékonysági estet szervezett pénteken a Dunakanyari Látássérültek Egyesülete. A váci művelődési házban, „Bulizz be az őszbe” címmel megtartott rendezvényen több helyi általános iskolás is fellépett és modern táncbemutatókat is láthattak a résztvevők. A közönségnek az egyik különteremben lehetősége volt arra, hogy kipróbálják, hogyan érzékelik a külvilágot a szembetegségekkel élő embertársaik. A gálaest keretében bemutatkozott a civil szervezet új elnöke, dr. Miski Anikó is.

Részletek...
Vándorcirkusz a városban. Ingyenes belépők a rászorulóknak.
Feltöltötte NAT - csütörtök 18 október 2012 - 09:14:48
Ingyenes cirkuszjegyeket adott át a város alpolgármestere a rászorulók részére. Mokánszky Zoltán tájékoztatóján elhangzott: a vándorcirkusz menedzserének köszönhetően jutott az egyenként ezer forintot is meghaladó belépőkhöz, ennek kapcsán gondolt a város azon óvodásaira, akiknek a szülei nem tudják megvásárolni a jegyet.

Feltöltötte NAT - csütörtök 18 október 2012 - 09:11:01
10.17.
Vegyes eredmények: vereséget szenvedtek asztaliteniszezőink. Fölényes győzelmet aratott futsal csapatunk.

NB I-es asztaliteniszezőink a budapesti Pénzügyőrök csapatához látogattak a hétvégén. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, biztosan hozták mind a két páros játszmát. Az egyéni párharcokban a korábban jól teljesítő Martinecz Gyula nem tudott meccset nyerni, míg Buzás Zoltán és Héjj Marcell kétszer nyert, valamint kétszer vesztett mérkőzést, Agócs Péter pedig háromszor kapott ki egy győzelme mellett. Így végül 13:5 arányban kikapott csapatunk a Pénzügyőrök ellen.

NB II-es futsal csapatunk a nagytétényiek gárdáját fogadta hétfőn. Esélyesként kezdtük a mérkőzést a gyengébb ellenfél ellen. Már a 9. percben vezettünk két góllal, ezután szépíteni tudott a vendégcsapat, aztán a meccs folyamán ez többször már nem sikerült nekik. A mieink nem álltak meg, a 19. percre még négy találattal növeltük fölényünket. Majd a 24. percben Bánáti Gergő triplázott, ezt követően pedig Hiebsch Attila duplázott, ekkor már 11-1 volt az állás a mi javunkra. A tétényiek továbbra sem voltak eredményesek, ám a váciak négy gólt szereztek még a lefújásig. Így 15-1-re nyert csapatunk a vendégek ellen.

A Váci KSE második csapata a domonyiak gárdáját fogadta hétvégén a pest megyei bajnokságban. A mieink ez idáig veretlenek az A-csoportban, a szombati mérkőzésen is látszott, hogy nem lesz baj a teljesítményünkkel. Ez így is lett, koncentráltan játszottak a váciak, így a vendégeknek esélyük sem volt a győzelemre. A félidőben 17-10-re vezettünk, a második játékrészben már fáradtabbak voltunk, de végül így is nyerni tudtunk 34-29-re a domonyi gárda ellen.
A Váci KSE első csapata legközelebb pénteken 18 órakor fogadja a ceglédieket hazai pályán.

kedd 16 október 2012
Híradó-2012-10-15
Feltöltötte e107 - kedd 16 október 2012 - 14:56:42

Az építészet világnapja. Kiállítás a Király Endrében.
Feltöltötte NAT - kedd 16 október 2012 - 14:04:30
Pénteken, a váci Király Endre szakközépiskola felújított tornacsarnokának átadását követően nyílt kiállítás az intézményben az építészet világnapja alkalmából. A tárlatot a szakintézményekben tanuló diákok állították össze abból a célból, hogy közzétegyék a különböző építészeti stílusokat bemutató tablóikat. A váci vonatkozású tablót Jócsik János és Prontvai Viktor kőműves tanulók készítették.

Családi sportnapot tartottak a Petőfi Iskolában.
Feltöltötte NAT - kedd 16 október 2012 - 14:00:35
Szombaton első alkalommal tartottak sportnapot a váci Petőfi Sándor Általános Iskolában. A rendezvényen a diákok és a tanárok mellett a szülők is részt vehettek, akik gyerekeikkel közösen versenyeken is indulhattak. Ezen kívül kozmetikai tanácsadással és ingyenes egészségügyi szűrésekkel is várták az érdeklődőket a hétvégi családi napon.

Görög Nemzeti Ünnep Vácon
Feltöltötte NAT - kedd 16 október 2012 - 13:58:51
A görögök nemzeti ünnepét az Oxit rendezte meg Vácon második alkalommal a Váci Görög Kisebbségi Önkormányzat. A déli országban ilyenkor arra emlékeznek, hogy 1940 október 28-án a Mussolini által küldött ultimátumra nemet mondott az akkori miniszterelnök.

Feltöltötte NAT - kedd 16 október 2012 - 13:53:36
Döntetlenek a kézilabdában. Első hazai győzelmüket szerezték meg focistáink.

hétfő 15 október 2012
Híradó-2012-10-12
Feltöltötte e107 - hétfő 15 október 2012 - 10:21:21

Aláírták a szerződést. Hét helyen lesz kirendeltsége járásnak.
Feltöltötte NAT - hétfő 15 október 2012 - 09:24:37
Szerdán délután, ünnepélyes körülmények között írták alá az együttműködési megállapodást azoknak a településeknek a vezetői, amelyeken a váci járási hivatal kirendeltségei működnek majd. Fördős Attila, Vác polgármestere kiemelte: jelentős esemény, hogy egy történelmi hagyományokkal bíró közigazgatási egység jön létre, és külön öröm számára, hogy a megállapodást megelőző egyeztetések konfliktus nélkül zajlottak le. Tarnai Richárd kormánymegbízott a ceremónián hangsúlyozta: a járások kialakítása az ügyfelek kényelmét szolgálja.

A jövő sikereinek biztosításáért. Kajak-kenu fórum Vácon.
Feltöltötte NAT - hétfő 15 október 2012 - 09:20:47
Vác volt az egyik állomása a Magyar Kajak-Kenu Szövetség országjáró körútjának, melynek célja, hogy kikérjék a helyi szakosztályok és egyesületek véleményét a most készülő sportági stratégiához. Baráth Etele, a szövetség elnöke a váci fórumon elmondta: többek között azt szeretnék elérni, hogy növekedjen a kajak-kenu sportágak támogatása, és az elérhető forrásokat a megfelelő helyen, ellenőrizhetően és hatékonyan hasznosíthassa a szakág.

Szocialista kritika. Elég lenne egy alpolgármester.