• Zajlik a Mosolyhét Vácon

    Zajlik a Mosolyhét Vácon

    Évek óta a nyári szünet első heteiben rendezi meg Vácon a baptista gyülekezet a Mosolyhetet. A több mint 200 gyermek részvételével zajló táborban a szervezők játékos vetélkedőkkel, sportprogramokkal és kézműves foglalkozásokkal készülnek. A résztvevők jelképes, 5000 forintos hozzájárulás fejében egész napos programokat és korlátlan étel- és italfogyasztást is biztosítanak.

  • Sokan látogattak ki a múzeumok éjszakájára szombaton Vácon

    Sokan látogattak ki a múzeumok éjszakájára szombaton Vácon

    A Kék Ház, a Memento Mori kiállítás, az Egyházművészeti Gyűjtemény, a Püspöki Palota és a Sajdik-hagyaték is tárt kapukkal várta az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakáján. A váci helyszíneken szombaton délután 4 órától késő estig különféle tárlatokkal, vezetett programokkal és kulturális élményekkel készültek a szervezők.

  • Tejút a múltból a jelenbe – jubileumi kiállítás nyílt a Naszálytej 50. születésnapjára

    Tejút a múltból a jelenbe – jubileumi kiállítás nyílt a Naszálytej 50. születésnapjára

    A tej történetét és a váci tejipar fél évszázadát bemutató kiállítás nyílt a Tragor Ignác Múzeum szervezésében. A tárlat az idén 50 éves Naszálytej jubileumához kapcsolódva mutatja be a tej és az ember kapcsolatának történetét az ősidőktől napjainkig. Az évforduló alkalmából a múzeum egy kiadványt is megjelentetett, a megnyitón pedig díjazták a tavasszal meghirdetett gyermekrajz-pályázat…

  • A Konstantin tér 80 éves korhadt ostorfáját vágták ki a kertészek

    A Konstantin tér 80 éves korhadt ostorfáját vágták ki a kertészek

    Kivágták a Konstantin tér 80 éves ostorfasorának egyik példányát, miután annak törzse belülről elkorhadt és önmegtartását elvesztve veszélyt jelentett az arra közlekedők számára. A Váci Városfejlesztő Kft. hasonló fafajjal pótolja majd a most kivágott terebélyes példányt.

  • Esélyegyenlőségi Napot tartottak a MIMK-ben

    Esélyegyenlőségi Napot tartottak a MIMK-ben

    Esélyegyenlőségi Napot tartottak a váci művelődési központban. A rendezvény célja ezúttal is az volt, hogy felhívja a figyelmet a fogyatékkal élők mindennapjaira, valamint erősítse a társadalmi elfogadást és az esélyegyenlőség fontosságát. Az esemény keretében átadták a fogyatékossággal élő váci emberekért végzett kiemelkedő munkáért járó elismerést is azoknak, akik tevékenységükkel hosszú idő óta segítik a közösség…

  • 26 éves munkaviszonyát mondta fel a MIMK vezetője – közös megegyezéssel távozik

    26 éves munkaviszonyát mondta fel a MIMK vezetője – közös megegyezéssel távozik

    Huszonhat év után távozik a Madách Imre Művelődési Központ csapatából Laczi Sarolta. Az intézmény vezetője saját kezdeményezésére, közös megegyezéssel fejezi be munkáját, és szeptembertől a pedagóguspályán folytatja tevékenységét a városban. Az utóbbi hónapokban a helyi politikai viták kereszttüzébe került igazgató a Híradónak nyilatkozva távozásának részletes okairól nem kívánt beszélni, döntését mindössze annyival indokolta: elfáradt. A…

  • A Nyár utcai óvodások tettek látogatást az ES Tv-ben

    A Nyár utcai óvodások tettek látogatást az ES Tv-ben

    Nyár utcai óvoda nagycsoportosai látogattak el a héten az ES Televízió szerkesztőségébe. A gyerekek betekintést nyerhettek a televíziós műsorkészítés kulisszái mögé, kipróbálhatták az operatőri és műsorvezetői feladatokat, valamint a vezérlőből is megismerkedhettek az adáskészítés folyamatával. A látogatás során játékos formában szerezhettek tapasztalatokat a televízió működéséről és a médiában dolgozók munkájáról.

  • Egészségnapot tartottak az árpádosok a héten

    Egészségnapot tartottak az árpádosok a héten

    Kötözési technikák, újraélesztési bemutató, fogápolási tanácsok és ColorRun is várta a Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola tanulóit szerdán az intézmény egészségnapján. A programot második alkalommal rendezték meg azzal a céllal, hogy játékos és élményszerű formában hívják fel a diákok figyelmét az egészséges életmód fontosságára. A szervezők emellett olyan gyakorlati ismereteket is igyekeztek átadni a gyerekeknek,…

  • Nagyító

    Nagyító

    Az akkugyár belterületén keletkező és az onnan kijutó szennyezésekről is beszámoltak fórumon