✉ Kövess minket
✶ Kiemelt
⬈ Gyors elérés
☳ Legtöbbször Használt Címkék
advent Apor Vilmos Katolikus Főiskola Ars Sacra Beleznay Endre bicikli Bringás reggeli DDC Deákvár díjátadó egészség gyerekek hazai híradó idősek Inotay Gergely KATTÁRS Kiállítás kultúra képviselő-testületi ülés környezettudatosság Lecsó Fesztivál Madách Imre Művelődési Központ megemlékezés mikulás MIMK MÁV nagyító nemzetiségi önkormányzatok parkolás politika programajánló pályázat Rétvári Bence Spiritusz sport Tragor Ignác Múzeum Tótváradi-Nagy Bence tömegközlekedés Vendégvárók Váci Egyesülete Virágos Vác vonat VVLSE Vác Váci Egyházmegye zene
-

Hazai
Alkotótábort hirdet a Váci Egyházművészeti Gyűjtemény június végére. Erről kérdeztük a múzeum igazgatóját.
-

Hazai
Szakmai elismerést kapott a közelmúltban a Váci Levéltár „Tér-kép időutazás” című online adatbázisa, amely második helyezést ért el az adatbázisok és online kiállítások kategóriájában. Erről mesélt az intézmény igazgatója, Horváth Ferenc.
-

Szirénával búcsúztatták kollégájukat a váci mentősök
Szirénaszóval búcsúztatták utolsó szolgálata végén a Váci Mentőállomás egyik munkatársát. Negyvenhat év után nyugdíjba vonult Csulik Ferenc mentőápoló, aki hosszú évtizedeken át meghatározó alakja volt a váci mentésügynek. Pályáját a váci egészségügyi szakközépiskola elvégzése után kezdte, majd az Országos Mentőszolgálat kötelékében teljesített szolgálatot, több évig főápolóként is dolgozott.
-

Hazai
Újra fotó pályázatot hirdetett a diákoknak a Váci Juhász Gyula Általános Iskola. Az év természetfotósát keresik a váci járásban. Még van pár nap a jelentkezési határidőig.
-

A minőségi sajtótartalmak felhasználása nem történhet a kiadók hozzájárulása nélkül
Mérföldkőnek nevezte a Magyar Lapkiadók Egyesülete az Európai Unió Bíróságának sajtókiadók jogairól szóló döntését. Az MTI-nek küldött közleményükben azt hangsúlyozták: a minőségi sajtótartalmak felhasználása nem történhet a kiadók hozzájárulása és méltányos ellenszolgáltatás nélkül.
-

Hat év után a TISZA-kormány megszüntette a rendeleti kormányzást
Május 14-én megszűnt a rendeleti kormányzás Magyarországon, amelyet még a kétharmados Fidesz–KDNP parlament vezetett be a pandémia idején. A különleges jogrend lehetővé tette, hogy a kormány az Országgyűlés megkerülésével hozzon döntéseket. Az ellenzéki pártok szerint a rendeleti kormányzás az elmúlt években már inkább politikai célokat szolgált, és nem a rendkívüli helyzetek kezelését. A koronavírus-járvány idején…
-

Legyél te az év természetfotósa! – pályázat az általános iskolásoknak
Harmadik alkalommal hirdetnek fotópályázatot általános iskolás diákoknak a Juhász Gyula iskola pedagógusai. Míg tavaly Vác volt a központi téma, az idei felhívás a természet bemutatására fókuszál. A jelentkezés QR-kód segítségével lehetséges.


